کتابگردی اهالی هنر در باغ‌موزه هنر ایرانی؛

مدولباس به روایت کتاب‌ها

بهروز غریب پور: کتاب های مدولباس به بچه ها کمک می کند که راه خود را انتخاب کنند
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۱
 
 
امروز همزمان با روز کتابگردی، نمایشگاه کتاب‌های مدولباس در باغ‌موزه هنر ایرانی برگزار شد و هنرمندان و مولفان این حوزه با حضور در این نمایشگاه در روز کتابگردی شرکت کردند.
 
 به‌گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) همزمان با روز کتابگردی گردهمایی هنرمندان و فعالان مد و لباس کشور با حمایت کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور به همت باغ‌موزه هنر ایرانی روز پنجشنبه (یکم آذرماه) از ساعت 10 صبح در محل باغ‌موزه هنر ایرانی برگزار شد.

 در این روز حمید قبادی، دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور و جمعی از هنرمندان، طراحان پوشاک و پیشکسوتان حوزه مد و لباس حضور داشتند. همچنین مجموعه‌ای از کتاب‌های انگلیسی و فارسی در زمینه طراحی مد و لباس برای نمایش و فروش عرضه شد.

                                               

 
پیش از شروع مراسم، اهالی مد و لباس در فضای باز موزه هنرهای ایران منتظر شروع مراسم بودند. علاقه‌مندان به مد و لباس از باغ، کتابفروشی و گالری‌های واقع در آن دیدن کردند و عکس گرفتند و از نزدیک با جدیدترین کتاب‌ها در حوزه مد و لباس آشنا شدند. کتابفروشی واقع در باغ موزه هنرهای ایرانی در تمام طول سال به‌صورت تخصصی به کتاب‌های در زمینه مد و لباس اختصاص دارد، امروز در روز کتابگردی کتاب‌های خود را با تخفیف در معرض دید و فروش برای علاقه‌مندان قرار داد.
 

                          


بهروز غریب پور کارگردان و نویسنده تئاتر که در این نمایشگاه حضور داشت در گفت و گو با ایبنا درباره لزوم برگزاری این دست نمایشگاه ها گفت: هرچقدر این نمایشگاه ها صورت بگیرد بهتر است. درست که ذهنیت و دنیای بچه ها رنگی است ولی اگر بچه ها این طراحی ها را در کنار طراحی طبیعت بگذارند آگاهانه تر نگاه می کنند و در آینده افرادی میشوند که بی جهت به هر سو کشیده نمی شوند بلکه بر اساس معیار و شناختی که از زندگی هنر و رنگ دارند راه خود را انتخاب می کنند.

                  

وی افزود:این نمایشگاه ها به ویژه برای کوکان که هرچیزی را با ذهن خود می بلعند  بسیار تاثیر گذار است و من به باعث و بانی این نمایشگاه تبریک می گویم.


حمید قبادی، الهام فخاری عضو شورای اسلامی شهر تهران، مینا کنی، غزل بهمنی و میترا تمجیدی طراح حوزه مد و لباس و حمید قبادی از دیگر مسئولان و هنرمندان حاضر در این روز بودند.

      

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 268129