​وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت آغاز هفته کتاب؛

هفته کتاب با نوآوری اهالی فرهنگ قوام گرفته است

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۲
 
 
سید‌عباس صالحی، همزمان با آغاز بیست‌و‌‌ششمین دوره هفته کتاب با صدور پیام ضمن گرامی‌داشت تقارن این هفته با سالروز میلاد پیامبر اکرم(ص) تاکید کرد: هفته کتاب سنتی پسندیده است که با نوآوری اهالی فرهنگ و از همه مهم‌تر کتابدوستی ایرانیان، قوام گرفته و ربع‌قرن از حیات پربرکت آن می‌گذرد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت آغاز بیست‌و‌ششمین دوره هفته کتاب پیام صادر کرد:

به نام آفردگار قلم

معجزه آخرین پیامبر؛ رسول(ص)، کتابی است جاودانه و همیشگی که برای تمامی بشیریت نارل گشته و نخست کلام آن، امر به خواندن است و اینک مفتخریم که در ایام ولادت پیامبر مهربانی، آیین «بیست‌و‌ششمین دوره هفته کتاب» را آغاز کنیم.

تقارت این دو مناسبت را گرامی‌ می‌داریم و برای ارج نهادن به منزلت کتاب و کتنابخوانی و بالندگی علم، فرهنگ و تمدن پرافتخارمان برگی دیگر از کارنامه درخشان هفته کتاب را ورق بزنیم.
 
هفته کتاب سنتی پسندیده است که با نوآوری اهالی فرهنگ و از همه مهم‌تر کتابدوستی ایرانیان، قوام گرفته و ربع‌قرن از حیات پربرکت آن می‌گذرد. این دوره از هفته کتاب نیز همزمان با مناسبتی تکرارناشدنی است. جشن چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، که گذر 40 سال از یک واقعه و دوامش خود نشانی است از بلوغ و تکامل آن و کتاب، حافظه و گنجینه مکتوب تاریخ، تفکر و اندیشه انقلاب اسلامی است.
 
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر آن است که آئین هفته کتاب را بامحتواتر، شاداب‌تر و موثرتر از گذشته برپا نماید. حضور بیش از 60 سازمان، نهاد و صنف و انجمن فعال در حوزه کتاب و قلم در عرصه کتاب، با برنامه‌های متنوع، نشان از پویایی این رخداد دارد.
 
از سوی دیگر بیست‌و‌ششمین دوره هفته کتاب را در هنگامه‌ای ورق می‌زنیم که سیاست‌های غیرانسانی آمریکا و تحریم‌های ناجوانمردانه، سختی‌هایی را برایم فراهم کرده است، اما ایرانیان آنچه را که بیش از همه در رنج‌ها ارج نهاده‌اند، دانایی و مطالعه بوده است چراکه انس و همنشینی با کتاب مرهم جان است. با پشتوانه فرهنگ و اندیشه و با دیپلماسی فرهنگی از مسیر کتاب می‌توان با ملت‌ها گفت‌وگو کرد.»
 
سیدعباس صالحی
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 267583