​​خاطرات خواستگاری شهدا در «با اجازه بزرگ‌ترها بله!»

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۳
 
 
کتاب «با اجازه بزرگ‌ترها بله!: خاطراتی از خواستگاری به سبک شهدا» شامل بخش‌هایی جذاب از سالنامه «خانواده معمولی» بوده که شامل روایت‌هایی از نحوه آشنایی، مراسم خواستگاری و ازدواج شهدا است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «با اجازه بزرگ‌ترها بله!: خاطراتی از خواستگاری به سبک شهدا» نوشته مسعود دهقانی‌پیشه،‌ به‌تازگی برای دومین‌بار از سوی انتشارات نارگل راهی بازار نشر شده است.  
 
«فقط به‌خاطر تو»،‌ «عروس داره مرغ پاک می‌کنه!»، «دریا خانوم»، «با اجازه بزرگ‌ترها،‌ بله!»، «خواستگاری با زیرشلواری»، «امیدوارم حلالم کنی»،‌ «از تو که سیاه‌تر نیِه»، «نامزدی دور کرسی»، «تعبیر خواب من»، «عاشق پرواز»، «تکیه‌گاهم باش»، «من زن دارم»، «چند مترمربع عشق» و «دختری مثل اسپند» برخی از حکایت‌های این کتاب است.
 
در بخشی از مقدمه این کتاب می‌خوانیم: «این کتاب دربردارنده روایت‌هایی از نحوه آشنایی، مراسم خواستگاری و ازدواج بانوانی است که با دنیایی از امید و آرزو راهی خانه بخت شدند، اما دست تقدیر، جدایی را‌ برای‌شان رقم زد. روایت‌هایی که احساس لطیف و بیان پرجزئیات زنانه در آن‌ها موج می‌زند و در لابه‌لای جملات هر روایت، صداقت راوی را به‌خوبی می‌توان حس کرد. این بانوان، افتخار هم‌سفری با مردانی را داشته‌اند که همگی پیشوند «شهید» در کنار نامشان نشسته است؛ مردانی که پیش از آن‌که جسم‌شان از دنیای خاکی رخت بربندد، روح‌شان شهید شده بود و «شهیدانه» زندگی کردن را مشق کرده و طعم زیبای «حیات طیبه» را چشیده بودند.»
 
دومین چاپ کتاب «با اجازه بزرگ‌ترها بله!: خاطراتی از خواستگاری به سبک شهدا» در 192 صفحه با شمارگان یک‌هزار نسخه به بهای 10 هزار تومان از سوی نشر نارگل به بازار نشر عرضه شده است.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 267244