برنامه‌های هفته کتاب و کتابخوانی در ایلام اعلام شد؛

توزیع کتاب در مناطق محروم و روستایی استان/ تجلیل از نویسندگان و مولفان در زمینه فرهنگ اصیل بومی و محلی

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۵
 
 
جلسه هماهنگی دستگاه‌های فرهنگی ایلام برای برگزاری برنامه‌های هفته کتاب و کتابخوانی با حضور معاون سیاسی استاندار، جمعی از مدیران دستگاه‌های فرهنگی استان و نویسندگان و ناشران برگزار شد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) از ایلام, در ابتدای این جلسه عمران خودآموز (مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام) با تبریک روز فرهنگ عمومی و گرامی‌داشت هفته کتاب و کتابخوانی اظهار کرد: کتاب یکی از مهم‌ترین عناصر ارتقای فرهنگ عمومی است بنابراین هم‌افزایی دستگاه‌های فرهنگی در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و برگزاری برنامه‌های این هفته از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی ادامه داد: هفته کتاب و کتابخوانی از بیست و چهارم آبان‌ماه تا یکم آذرماه است و دستگاه‌های فرهنگی باید در این هفته از عصاره اقدامات و فعالیت‌های خود در این حوزه رونمایی کنند، البته باید فعالیت نهادها در این عرصه محدود به هفته کتاب و کتابخوانی نشود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام سپس با اشاره به برنامه‌های پیش‌بینی‌شده برای ایلام در این هفته گفت: به منظور پاسداشت فعالیت نویسندگان و مولفان به ویژه در زمینه فرهنگ اصیل بومی و محلی از پیشکسوتان این حوزه تجلیل و تقدیر به عمل می‌آید، همچنین از نویسندگان فعال به ویژه در حوزه کودک و نوجوان و آثاری که در سال جاری چاپ و منتشر شده است تجلیل می‌شود.

خودآموز اضافه کرد: جلسات رونمایی کتاب با آثار نویسندگان و مولفان استانی، برگزاری نمایشگاه‌های کتاب در سراسر استان و نشست‌های تخصصی کتاب و کتابخوانی، از دیگر برنامه‌های این هفته است.

نوذری (معاون سیاسی استاندار ایلام) نیز در این نشست با اشاره به اینکه فضای مجازی نمی‌تواند جایگزین خوبی برای کتاب باشد و ماندگار نیست، بیان کرد: آموزش و پرورش به خوبی می‌تواند از ظرفیت‌های موجود استفاده کند و فرهنگ کتابخوانی را در میان دانش‌آموزان و نسل جدید نهادینه کند، از سوی دیگر توزیع کتاب در مناطق محروم و روستایی استان نیز باید مورد توجه دستگاه‌های فرهنگی قرار بگیرد.

وی اظهار کرد: هفته کتاب زمان مناسبی است تا از نویسندگان و مولفان استان به ویژه پیشکسوتان عرصه کتاب و کتابخوانی تقدیر شود، همچنین باید برگزاری نمایشگاه‌های کتاب از مرکزیت ایلام خارج شود و برپایی نمایشگاه‌های کتاب در سراسر شهرستان‌ها اجرا شود.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 267229