حکایت یک سردار شهید در قله‌های سرسخت کردستان

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۷
 
 
کتاب «آشنای قله‌های سرسخت کردستان: سردار شهید سعید قهاری سعید»، حکایت دلاوری‌های یکی از سرداران قهرمان دفاع مقدس است که در سخت‌ترین شرایط محیطی و جوی، در جنگی نابرابر جلوی دشمن متجاوز ایستاد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «آشنای قله‌های سرسخت کردستان: سردار شهید سعید قهاری سعید» نوشته سیدابوطالب سیدمحمدی، به ‌تازگی از سوی انتشارات عصر جوان راهی بازار نشر شده است.
 
اشاره‌ای به زندگی سردار، حضور در نهادهای نظامی انقلابی، چگونگی بازگرداندن هلیکوپتر ایرانی از کردستان عراق، مرثیه‌ای برای سردار، چگونگی حضور سردار قهاری در منطقه کردستان، ماموریت‌های شهید قهاری در کردستان عراق،‌ خصایل سردار قهاری، چگونگی شهادت، بخشی از دست‌نوشته‌های سردار حاج سعید قهاری، نامه‌ای به دختر و بخشی از مناجات‌نامه سردار حاج سعید قهاری، بخش‌های مختلف کتاب را شامل می‌شوند.
 
در بخشی از مقدمه این کتاب آمده است: «بی‌شک مفهوم «شهید» و «شهادت» از مفاهیم فوق‌العاده ارزشمند معتنابه و گران‌باری است که نه تنها در دین حیات‌بخش و مقدس اسلام، بلکه در همه ادیان و جوامع مذهبی و غیرمذهبی از قداست و مرتبت ویژه‌ای برخوردار است. امروزه برچه کسی پوشیده مانده است که از ره‌آوردهای بزرگ انقلاب اسلامی ایران، ظهور و موجودیت جوانان شجاع و فداکاری است که در قبل از انقلاب با انفاس قدسیه حضرت امام (ره) رشد یافته و در مقابل دشمنان انقلاب و جریانات الحادی و ضدانقلابی مردانه ایستادند و سینه سپر کردند تا این معجزه الهی قرن را به پیروزی برسانند؟ در جریانات پس از پیروزی انقلاب نیز به‌ویژه پس از شروع جنگ تحمیلی،‌ استکبار جهانی که با هدف هدم و نابودی انقلاب اسلامی و کشور مقدس جمهوری اسلامی ایران، راه‌اندازی شده بود، چون مردان فولادین سد راه دشمن شده و با اهدای جان شیرین و خون پاک خود، آبروی اسلام و انقلاب را خریداری کردند و این مهم جز در سایه ایثار و فداکاری آنان نبود.»
 
نخستین چاپ کتاب «آشنای قله‌های سرسخت کردستان: سردار شهید سعید قهاری سعید» در 104 صفحه با شمارگان یک‌هزار نسخه به بهای پنج هزار تومان از سوی انتشارات عصر جوان منتشر شده است.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 267019