۲
 
با تصمیم كمیسیون فرهنگی شورای شهر اصفهان؛

جمعه‌بازار كتاب اصفهان جابجا می‌شود

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۴
 
 
به گفته رئیس كمیسیون فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان مكان فعلی از نور، فضا و امنیت قابل قبولی برخوردار نیست و جابجایی جمعه‌بازار هم به نفع كتاب‌فروشان است و هم صلاح كار مخاطبان در آن است .
 
فریده روشن (رئیس كمیسیون فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان) در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در اصفهان؛ از جابجایی جمعه بازار كتاب در اصفهان خبر داد و گفت: این جابجایی پیرو مطالبات شهروندان صورت می‌گیرد و طرح آن از سال گذشته در دست اقدام بوده ولی اكنون زمان اندكی تا اجرای آن باقی مانده است. 

او ادامه داد: مكان فعلی جمعه بازار كتاب در پاركینگ طالقانی است و پس از بررسی‌های صورت گرفته توسط مدیریت كتابخانه مركزی شهرداری اصفهان محل در نظر گرفته شده برای آن میدان امام علی (ع) است.

به گفته وی مكان فعلی از نور، فضا و امنیت قابل قبولی برخوردار نیست و جابجایی جمعه‌بازار هم به نفع كتاب‌فروشان است و هم صلاح كار مخاطبان در آن است .

رییس كمیسیون فرهنگی شورای شهر تاكید كرد: بدون شك پس از اجرای این طرح شاهد آسایش هر چه بیشتر شهروندان كتابخوان خواهیم بود و بازخوردهای مثبت آن را در جامعه مشاهده خواهیم كرد.

روشن با اشاره به مزیت‌های جمعه‌بازار كتاب متذکر شد: در جمعه‌بازار كتاب علاقه‌مندان به كتاب و كتابخوانی علاوه بر دسترسی آسان به كتاب‌های نایاب می‌توانند كتاب‌های مورد علاقه خود را با قیمت ارزان‌تری نسبت به سایر مكان‌ها تهیه کنند.

وی افزود: امیدواریم در محل جدید جمعه بازار كتاب شاهد نظارت بیشتر و دقیق‌تری از طرف كتابخانه مركزی شهرداری و اداره كل ارشاد اسلامی استان اصفهان باشیم زیرا این دو ارگان از متولیان این طرح بشمار می‌روند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 266930
 


 
ساناز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸-۰۵-۱۰ ۰۷:۵۹:۲۸
سلام.مکان جمعه بازار کتاب و میخواستم بدونم کجاست (229248)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸-۰۵-۱۱ ۱۹:۲۴:۱۵
سلام
رئیس کمیسیون فرهنگی، ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان 15 تیرماه به ایبنا اعلام کردن که جمعه‌بازار کتاب اصفهان به‌زودی (نیمه‌های مرداد) به ارگ جهان‌نما منتقل میشه. (229258)