«جامعه‌شناسی خشونت و آزار جنسی» رونمایی می‌شود

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۰
 
 
مراسم رونمایی از کتاب «جامعه‌شناسی خشونت و آزار جنسی» با همکاری انتشارات علمی فرهنگی در کافه کتاب پرنده برگزار می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)،
کتاب «جامعه‌شناسی خشونت و آزار جنسی» نوشته امیررضا پرحلم و پریسا جلالی از سوی نشر دستان منتشر شد.

کتاب «جامعه‌شناسی خشونت و آزار جنسی» این اثر پدیده خشونت، تجاوز، آزار جنسی، تن فروشی، ختنه دختران و دیگر مظاهر مرتبط با خشونت علیه زنان را بررسی می‌کند.

نویسندگان در این کتاب سعی کرده‌اند تغییر ماهییت خشونت جنسی و موضوع خشونت علیه زنان را به ویژه در دوره نوین و از منظر جدید مورد ارزیابی قرار داده و ابعاد و کارکردهای آن را بررسی کنند.

از جمله مهمترین سرفصل‌های مهم این کتاب عبارت است از چرا خشونت؟، فاحشه خانه‌های مجازی، جنجال‌های فقدان بکارت، ختنه دختران، خشونت‌های جنسی احساسی در بیرون از خانه  و نگاهی به پراکندگی  تجاوز جنسی به زنان و...

در بخشی از این کتاب آمده است: «امروزه شیوه های آزار رسانی جنسی تغییر پیدا کرده اما این آزارها همچنان وجود دارند ، از خیابانهای دهلی و قاهره گرفته تا کوچه پس کوچه های لندن و نیویورک؛ اما آیا همه تلاش مردان برای نزدیک شدن به زنان را می توان آزار جنسی نامید؟»

مراسم رونمایی از کتاب «جامعه‌شناسی خشونت و آزار جنسی» شنبه 24 شهریور ساعت 18 با همکاری انتشارات علمی فرهنگی در کافه کتاب پرنده واقع در خیابان جردن ابتدای گلفام با حضور نویسندگان کتاب و منتقدان برگزار می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 265284