ارسال کتاب ناشران کودک و نوجوان به کتابخانه مونیخ

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۰
 
 
ناشران علاقه‌مندانی که می‌خواهند نامشان در فهرست اهداکنندگان کتابخانه مونیخ آلمان قرار گیرد و کتاب‌های‌شان شانس رقابت و بررسی برای درج در فهرست کلاغ سفید را پیدا کند، می‌توانند کتاب‌های خود را برای کتابخانه ارسال کنند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) کتابخانه بین‌المللی کودکان واقع در شهر مونیخ آلمان با بیش از 650 هزار جلد کتاب به 130 زبان مختلف بزرگ ترین کتابخانه کودکان دنیاست که مجموعه‌ای منحصر به فرد از کتاب های کودک و نوجوان چهارصد سال اخیر جهان در آن نگهداری می‌شود و لیلا (رویا) مکتبی فرد، از اعضای شورای کتاب کودک، از سال 2017 مسئولیت بخش فارسی کتابخانه را عهده دار شده است.
 
کتابخانه کودکان یک کتابخانه واسپاری است که گسترش مجموعه آن از طریق دریافت کتاب‌های اهدایی از سوی ناشران، نویسندگان و تصویرگران انجام می‌شود. در حال حاضر قریب به چهار هزار جلد کتاب فارسی در این کتابخانه موجود است و با همت و همکاری ناشران می‌تواند بخش فارسی مجموعه را غنی و به روز نگه دارد.
 
ناشران علاقه‌مندی که می‌خواهند نامشان در فهرست اهداکنندگان کتابخانه قرار گیرد و کتاب‌های‌شان شانس رقابت و بررسی برای درج در فهرست کلاغ سفید را پیدا کند، می‌توانند کتاب‌های خود را برای کتابخانه ارسال کنند.
 
به منظور تسهیل کار ارسال کتاب‌ها و پرهیز از پرداخت هزینه‌های پستی، تفاهم نامه‌ای میان کتابخانه و انجمن نویسندگان کودک و نوجوان و مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی منعقد شده است تا ناشران محترم بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای و تنها با صرف اندکی وقت جدیدترین کتاب‌های خود را برای این کتابخانه ارسال کنند.
 
ناشران می‌توانند کتاب‌های خود را به کیفیتی که در ادامه این متن خواهد آمد، به دفتر انجمن نویسندگان کودک و نوجوان بسپارند:
1- کتاب‌های ارسالی منحصراً تألیفی، منتشر شده در دی، بهمن، اسفند 96 یا نیمه اول سال 97 و چاپ اول باشند.
2- از ارسال نسخه‌های مکرر، تجدید چاپ شده، ترجمه، و کتاب های منتشر شده در سال‌های پیش خودداری کنید. 
3- کتاب‌ها را تا پایان وقت اداری سه‌شنبه، ششم شهریورماه 97 به دفتر انجمن نویسندگان کودک و نوجوان واقع در تهران، خیابان سمیه، بین مفتح و فرصت، کوچه پروانه، شماره  2 ارسال کنید.
4- لازم به یادآوری است به جز هزینه احتمالی ارسال کتاب‌ها از دفتر نشر تا دفتر انجمن، نیاز به پرداخت هیچ هزینه دیگری وجود ندارد.
 
انجمن نویسندگان پس از دریافت و بسته‌بندی کتاب‌ها آنها را به انجن فرهنگی ناشران و مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی می‌سپارد و مؤسسه نیز کتاب‌ها را همراه با محموله بارهای خود به فرانکفورت ارسال خواهد کرد و کتاب‌ها در آنجا تحویل غرفه کتابخانه خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 264709