مدیر‌عامل موسسه خانه کتاب به ایبنا خبر داد:

ثبت‌نام 112 کتاب‌فروشی جدید در طرح تابستانه کتاب

مدارک 685 کتاب‌‌فروش برای حضور تایید شد
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۱
 
 
نیکنام حسینی‌پور، با اشاره به ثبت‌نام 725 کتاب‌فروش برای ثبت‌نام در طرح تابستانه کتاب، از تایید مدارک 685 کتاب‌فروشی برای مشارکت در این طرح خبر داد.
 
نیکنام حسینی‌پور؛ مدیرعامل موسسه خانه کتاب در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) با اشاره به پایان مهلت ثبت‌نام کتاب‌فروشان در طرح «تابستانه کتاب» بیان کرد: بعد از انتشار فراخوان ثبت‌نام طرح تابستانه کتاب، از یکشنبه 21  تا شنبه 27 مرداد‌‌ماه، 725 کتاب‌فروش برای مشارکت در این طرح اعلام آمادگی کردند.  
 
وی افزود: بعد از بررسی‌ پروانه کسب کتابفروشان، مدارک 685 کتاب‌‌فروش برای حضور در این طرح تایید شد.
 
حسینی‌پور درباره میزان مشارکت چند مرکز استان ادامه داد: 96 کتاب‌فروش تهرانی برای حضور در این طرح مشارکت خود را اعلام کرده‌اند. استان‌های اصفهان با 83، خراسان رضوی با 80 و قم با 73 کتاب‌فروشی در ردیف‌های بعدی قرار دارند. استان هرمزگان با دو کتاب‌فروشی در انتهای این فهرست قرار دارد.   
 
به گفته مدیرعامل موسسه خانه کتاب، در تابستانه 97 نسبت به عیدانه  112 کتاب‌فروشی جدید ثبت‌نام کرده‌‌اند.
 
حسینی‌پور گفت: در این طرح سقف مجاز خرید برای هر خریدار حداکثر یک‌ میلیون ریال (صدهزار تومان)است و مدت زمان تسویه حساب طرح  با کتابفروشی‌ها، حداکثر۶ ماه خواهد بود. البته سعی ما در خانه کتاب این است که؛ حداقل زمان کمتری این تسویه حساب  انجام شود. اما این زمان اعلام شد تا کتاب‌فروشان برنامه‌ریزی کنند.  
 
نهمین دوره طرح‌های حمایتی از کتابفروشی‌ها با عنوان (تابستانه کتاب۹۷) از سه شنبه ۳۰ مردادماه در کتابفروشی‌های عضو طرح در سراسر کشور آغاز و در تهران به مدت ۷ روز و در سایر شهرها و شهرستان‌‌ها به مدت ۱۰ روز برگزار می‌شود. کتاب‌های تالیفی با کمک هزینه خرید ۲۵ درصد و کتاب‌های ترجمه با کمک هزینه خرید ۱۵درصد عرضه می‌شود.
 
حداکثر یارانه اختصاصی به هر کتابفروشی، میزان و درصد مشارکت کتابفروشی‌ها در تخصیص یارانه بر اساس اعتبار کلی طرح، تعیین و قبل از شروع طرح اعلام خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 264484