​محبوبه نجف‌خانی میهمان «کتابخورها» می‌شود

نوجوانان «آبشار یخ» را بررسی می‌کنند
 
تاریخ انتشار : شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۲
 
 
رمان «آبشار یخ» با حضور محبوبه نجف‌خانی، مترجم اثر، در برنامه‌ «کتابخورها» خوانده و بررسی می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) «کتابخورها» برنامه‌ای است در راستای تشویق و علاقه‌مند کردن نوجوانان به کتابخوانی که به همت رضوان خرمیان، نویسنده و مترجم کتاب‌های کودک و نوجوان در فرهنگسرای اندیشه برگزار می‌شود.

این برنامه پیش از این در قالب برنامه ‌«کتابخوانی دسته‌جمعی نوجوانان» از سال 1395 در فرهنگسرای رسانه برگزار می‌شد و در هر جلسه یک کتاب برای مطالعه به نوجوانان پیشنهاد داده می‌شد.
 
در برنامه «کتابخورها» نیز مانند «کتابخوانی دسته‌جمعی نوجوانان» کودکان و نوجوانان در طول یک هفته کتاب را تهیه و مطالعه می‌کنند، سپس در برنامه‌ای که با حضور نویسنده یا مترجم کتاب برگزار می‌شود، نظرات و پرسش‌هایشان را درباره اثر خوانده شده مطرح می‌کنند.
 
در دومین جلسه این برنامه کتاب «خواهران تاریک» نوشته مهدی رجبی برای خوانش گروهی و بررسی به مخاطبان معرفی شد.
 
در جلسه بعدی این برنامه هم که دوشنبه (8مرداد 1397) با حضور محبوبه نجف‌خانی، مترجم و منتقد ادبی، در فرهنگسرای اندیشه برگزار می‌شود، کتاب «آبشار یخ» نوشته متیو جی.کربی، نویسنده امریکایی کتاب‌های کودک و نوجوان، خوانش و بررسی می‌شود.
 
 

کتاب «آبشار یخ» که در سال ۲۰۱۱ منتشر شده، جایزه‌های زیادی از جمله جایزه اول ادگار آلن‌پو و جایزه پن را از آن خود کرده و به عنوان یکی از صد کتاب برتر نیویورک تایمز انتخاب‌ شده است. داستان این کتاب درباره سالویگ است که فرزند وسطی و دومین دختر پادشاه است، او نه چهره زیبایی دارد که همانند خواهرش با ازدواج خود به سرزمین‌ها و قدرت پدرش بیفزاید و نه همچون برادرش آینده سرزمین‌شان در دست‌های اوست. اما با درگرفتن جنگ بین کشور آن‌ها و کشور دیگر، پدر او را به همراه خواهر زیبا و برادر ولیعهدش، به قلعه‌ای میان کوه‌های سر به فلک کشیده می‌فرستد و گروهی از سربازان شجاع خود را برای محافظت همراه‌شان می‌کند.
 
برنامه «کتابخورها» دوشنبه‌ (8 مرداد 1397) از ساعت 17 در فرهنگسرای اندیشه واقع در خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، بوستان شهید منفردنیاکی (اندیشه)، کتابخانه فرهنگسرای اندیشه برگزار می‌شود.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 263685