«پروانه کاغذی» برای دومین سال متوالی در فروشگاه‌های به‌نشر

 
تاریخ انتشار : شنبه ۹ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۳
 
 
حسین سعیدی از برگزاری ویژه‌برنامه‌های آموزشی، فرهنگی با عنوان «پروانه کاغذی» براساس کتاب‌هایی با موضوعات قرآنی، تربیتی و آموزشی برای دومین سال پیاپی در فروشگاه‌‌های کتاب و محصولات فرهنگی این انتشارات در مشهد خبر داد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، حسین سعیدی با بیان این که «پروانه کاغذی» ذیل شبکه دانش‌آموزی «کتاباران» به‌نشر برگزار می‌شود، گفت: «پروانه کاغذی» در واقع دورهمی‌های قصه‌گویی خلاق به همراه نقاشی، اوریگامی و کاردستی ویژه کودکان را شامل می‌شود که همزمان با آن کارگاه آموزش مهارت‌های قصه‌گویی خلاق نیز برای مادران برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به این‌که برگزاری کارگاه‌‎های «پروانه کاغذی» از یکشنبه 10 تیر ماه آغاز و تا 19 شهریور ادامه خواهد داشت، افزود:  در این مدت 142 کارگاه برای کودکان و مادران در هفت فروشگاه کتاب به‌نشر در مشهد برگزار می‌شود.

مدیرعامل به‌نشر تصریح کرد: سال گذشته فقط فروشگاه‌های امامت و سجاد این انتشارات میزبان «پروانه کاغذی» بودند. امسال دامنه برگزاری این برنامه‌‎ها گسترده‌تر شده و علاوه بر دو فروشگاه‌ مذکور، فروشگاه‌های مرکزی، رضوی، خواجه‌ربیع، شهدای لشکر فاطمیون و دانشگاه نیز پذیرای کودکان و مادران علاقه‌مند به حضور در کارگاه‌های «پروانه کاغذی» خواهند بود.

سعیدی ادامه داد: فروشگاه گلشهر روز یکشنبه، مرکزی روز دوشنبه، دانشگاه روز سه‌شنبه، رضوی روز چهارشنبه، سجاد روز پنجشنبه و خواجه‌ربیع و امامت روز جمعه هر هفته میزبان «پروانه کاغذی» هستند. زمان برگزاری این کارگاه‌ها در فروشگاه خواجه‌ربیع ساعت 10 تا 12 صبح و در سایر فروشگاه‌ها ساعت 17 تا 19 برگزار خواهد شد.

وی با بیان این‌که تقویت مهارت‌های ارتباطی موضوع کارگاه‌های هفته نخست این نشست‌‎ها است، گفت: در این هفته محتوای ارائه شده براساس مجموعه «یک داستان تخیلی با مفهوم قرآنی» خواهد بود. همچنین در هفته دوم، روابط خانوادگی (حیا) مدنظر است که محتوا از مجموعه «قصه‌های حنانه» به کودکان ارائه می‌شود.

مدیرعامل به‌نشر، تقویت خلاق و تقویت روحیه پرسشگری را موضوعات هفته‌های سوم و چهارم «پروانه کاغذی» برشمرد و بیان کرد: ارائه محتوای این دو هفته نیز به ترتیب از مجموعه‌های «همه می‌تونن خلاق باشن» و «داستان‌های فکری» انجام خواهد شد.

سعیدی افزود: مجموعه «قصه، بازی، شادی» با موضوع تفکر خلاق و حل مسئله و مجموعه «بهترین داستان‌های دنیا برای کودکان» با موضوع آشنایی با دنیای حیوانات نیز محور نشست‌های هفته‌های پنجم و ششم خواهند بود. هفتمین هفته به موضوع توجه به محیط زیست و مجموعه «قصه‌های علمی» اختصاص دارد. دو مجموعه «همیشه قصه‌ای هست» و «قصه‌های قشنگ ایرانی» با محوریت آشنایی با اسطوره‌ها در هفته هشتم به کودکان ارائه می‌شود. همچنین نشست‌های هفته نهم نیز براساس مجموعه «قصه ما مثل شد» و با موضوع شناخت ضرب‌المثل‌های ایرانی برگزار خواهد شد.

وی در پایان گفت: در هفته آخر این دوره، مسابقه‌ای بین شرکت‌کنندگان در هر فروشگاه برگزار خواهد شد و برگزیدگان در اردوی خانوادگی پایان دوره شرکت می‌کنند. وی با بیان این‌که علاقه‌مندان می‌توانند کتاب‌های درنظر گرفته شده برای نشست‌های هر هفته را در همان هفته با تخفیف 30 درصدی از تمام فروشگاه‌های به‌نشر در مشهد خریداری کنند، اظهار کرد: همچنین افرادی که در تمام جلسات این دوره شرکت کنند، از تخفیف فصل پاییز این انتشارات برخوردار خواهند شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 262693