​نثر فارسی در سپهر سیاست

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۹
 
 
نشست هفتگی شهر کتاب امروز سه‌شنبه ۲۲ خرداد به نقد و بررسی کتاب «نثر فارسی در سپهر سیاست» نوشته‌ دکتر مریم صادقی اختصاص دارد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) بر اساس خبر رسیده،‌ ادبیات هر سرزمین از آداب و فرهنگ و رسوم آن سرزمین ریشه می‌گیرد و آن را در خویش می‌نمایاند، به بیانی دیگر برای فهم ادبیات یک کشور باید رویکردهای فرهنگی و دینی آن را بازکاوی و رابطه‌ آن را با مسائل سیاسی، اقتصادی و اجتماعی بررسی کرد. بررسی رویکردهای برون‌متنی، درون‌متنی و بینامتنی به معنای بررسی تمام عوامل فکری و لفظی تاثیرگذار بر نثر فارسی پس از اسلام است. مهم‌ترین مبانی و محورهای سیاسی و اجتماعی و دینی که موجب دگرگونی نثر فارسی، به ویژه نثرهای تاریخی و عرفانی شده کدام است؟ کتاب «نثر فارسی در سپهر سیاست» تلاش می‌کند به این پرسش پاسخ دهد.

نشست هفتگی شهر کتاب امروز سه‌شنبه ۲۲ خرداد ساعت ۱۶:۳۰ به نقد و بررسی کتاب «نثر فارسی در سپهر سیاست» نوشته‌ دکتر مریم صادقی اختصاص دارد که با حضور دکتر عیسی امن‌خانی، دکتر محمد کمالی‌زاده و دکتر مریم صادقی در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه سوم برگزار می‌شود. این نشست با همکاری گروه زبان و ادبیات فارسی شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی تشکیل می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 262078