​رونمایی از سه عنوان کتاب نشر باهوش

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۶
 
 
نشر باهوش نیز به ناشرانی پیوست که در قم در حوزه کودک و نوجوان فعالیت دارند. این نشر در هفته گذشته از سه عنوان کتاب خود رونمایی کرد.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین سبحانی‌نیا درباره مجموعه کتاب تازه نشر داستان‌های من و رایا (6 جلد)، داستان‌های گوگوری (5 جلد) و کتاب حیوانات در قرآن به خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، گفت: نشر نوپای باهوش درصدد است، آثار فاخری برای عموم افراد جامعه از جمله کودکان تولید کند.

وی افزود: مجموعه 6 جلدی قص­ه‌ای من و رایا به دنبال خلق کاراکتری از جنس رباط بوده است. این رباط کوچک نقش وجدان بیدار سینا پسربچه‌­ای را که مالک رباط است، بازی می­‌کند­. رایا در کنار راهنمایی­‌های جالب و راه­گشایش با نمک نیز هست و قصه‌های متنوعی که در آن نقش ایفا کرده را با شیرین­‌کاری‌­هایش برای کودکان جذاب کرده است. از ویژگی­‌های دیگر این مجموعه سفر به آینده است، یعنی کودکان با مطالعه این مجموعه داستان‌­ها به چند دهه بعد برده می­‌شوند و با زندگی در آن دوران که تجهیزاتی چون ماشین پرنده، رباط هوشمند و امکانات سخت‌افزاری و الکترونیکی پیشرفته وجود دارد، آشنا می­‌شوند.

مدیرعامل نشر باهوش ادامه داد: مجموعه گوگوری نیز داستان­‌های شادی برای کودکان ترسیم می­‌کند و در هر داستان، کودک با چند فن اخلاقی در آداب معاشرت و سبک زندگی اخلاقی آشنا می‌­شود. در این داستان‌ها گوگوری یا همان گورخر بانمک، نقش قهرمان داستان­‌ها را برعهده دارد. این مجموعه نیز همانند مجموعه پیشین درصدد تولید یک کاراکتر جذاب و ماندگار برای کودکان است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سبحانی‌نیا، اظهار امیدواری کرد: نشر باهوش بتواند در آینده دومین مجموعه از داستان‌های این دو شخصیت بانمک را نیز تولید و منتشر کند.

وی درباره کتاب «حیوانات در قرآن» نیز گفت: این کتاب نیز به دنبال نقل داستان­‌های حیوانات در قرآن از زبان خودِ حیوانات بوده است. این ویژگی، جذابیت داستان­‌ها را برای کودکان دوچندان کرده است.

مدیرعامل نشر باهوش، افزود: این انتشارات تلاش کرده این آثار تولیدی با بهترین کیفیت هم از نظر  محتوا و هم از نظر قالب و شکل به کودکان عرضه شود و البته برای تولید محتوای این آثار، بین نویسنده و کارشناس مذهبی و کارشناس هنری ارتباط نزدیکی برقرار بود تا آثار از هر نظر مطلوب و عالی باشد.
 
مجموعه ۶ جلدی «قصه‌هاي من و رايا»، مجموعه ۵ جلدی «داستان‌های گوگوری» و «قصه‌هاي حيوانات در قرآن» روز جمعه 11 خردادماه با حضور مصطفی رحماندوست در مجموعه دنیای کتاب قم، رونمایی شد.
 
این کتاب‌ها حاصل تلاش گروهی از نویسندگان و تصویرگرانی است که سعی کرده‌اند مضامین تربیتی و اخلاقی برای کودکان در قالب داستان خلق کنند.
 
زهرا عبدی، نویسنده کتاب مجموعه «من و رایا» بوده و تصویرگری این کتاب را خانم خمسه انجام داده است. مجموعه «داستان‌های گوگوری» نیز نوشته زینب علیزاده با تصویرگری محمود مختاری است. کتاب «قصه‌های حیوانات در قرآن» نوشته مجید ملامحمدی نیز با تصویرگری فریدالدین ملایی به چاپ رسیده است.
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 261829