۱
 

​چاپ هشتم «خاما»ی علیخانی در نمایشگاه عرضه نشد

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۲
 
 
یوسف علیخانی نویسنده رمان «خاما» خبر عدم عرضه چاپ هشتم این رمان را در روز پایانی نمایشگاه کتاب تهران به دلیل حمایت از کتابفروشی‌ها داد.
 
یوسف علیخانی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، اظهار کرد:‌ من می‌توانستم چاپ هشتم «خاما» را در نمایشگاه عرضه کنم اما با خودم حساب کردم که این اتفاق در نهایت به فروش300 ، 400 نسخه  از کتاب ختم می‌شود که من از خیر این اتفاق به دلیل حمایت از کتابفروشان گذشتم.

وی ادامه داد: با خودم فکر کردم و دیدم که تمام تلاش من و همکارانم در نمایشگاه این است که حلقه وصلی بین مخاطب و کتابفروش باشیم.  برای مثال من قبل از اینکه شما بیایید حدود 12 کتاب را توضیح دادم که مخاطب از این میان چهار عنوان را خرید و سایر کتاب‌ها را بعد از این از کتابفروشی‌ها خرید خواهد کرد.

این ناشر با اشاره به وظیفه ناشران در نمایشگاه کتاب گفت: ما حلقه واسطی هستیم برای معرفی کتاب به کتابفروشی‌ها.  هر ساله در روز پایانی نمایشگاه یادداشت‌هایی را می‌نویسم که در صفحه آموت یا صفحه شخصی خودم منتشر می‌شوند و در آن به توجه به کتابفروشی‌ها اشاره می‌کنم. حرف من این است که مردم هفته‌ای یکبار به کوه یا رستوران می‌روند و معرفت به خرج دهند و هفته‌ای یکبار هم به کتابفروشی‌‌ها سر بزنند.

علیخانی در پایان گفت: در انتها باید بگویم که نرساندن چاپ هشتم «خاما»  به نمایشگاه یک بهانه بود و خواستیم غیرمستقبم بگوییم که مردم، اگر دوست دارید، «خاما» را بخوانید به سراغ کتابفروشی‌ها بروید.
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 261103
 


 
Canada
۱۳۹۷-۰۲-۲۳ ۱۵:۲۳:۳۳
یعنی کارهای این آدم عجیبه به خدا. (225193)