​مصطفی کواکبیان در گفت‌وگو با ایبنا مطرح کرد:

مجلس پیگیر مشکلات حوزه کاغذ است

 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۴
 
 
مصطفی کواکبیان با حضور در غرفه ایبنا با اشاره به مشکل کاغذ گفت: دولت باید وارد کار شود و بدون شک ما در مجلس نیز حمایت‌ خواهیم کرد و پیگیر این موضوع خواهیم شد تا مشکل تولیدکنندگان فرهنگ به زودی حل شود.
 
مصطفی کواکبیان در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)،‌ اظهار کرد: امروز برای رونمایی از کتاب «جرم‌انگاری نقض حقوق سیاسی شهروندان در حقوق ایران» اثر همسرم، محبوبه یزدی‌فر، به نمایشگاه آمده بودم و در حاشیه این اتفاق بازدیدی هم از نمایشگاه داشتم.

وی ادامه داد: در حاشیه این بازدید با برخی ناشران صحبت کردم. حقیقتا خیلی از ناشران از وضعیت موجود می‌نالیدند و می‌گفتند که به دلیل افزایش قیمت کاغذ کتاب کم چاپ کرده‌اند و عموما کتاب‌های گذشته را به نمایشگاه آورده‌اند.
 
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری‌های مجلس گفت: دو روز پیش من در مجلس تذکری دادم و گفتم که اگر دولت تعهدی برای تامین ارز مسافرتی یا ارز برای دارو یا برای دانشجوها داده است، باید به حوزه نشر و مطبوعات نیز توجه جدی داشته باشد و این حوزه را فراموش نکند.

وی با اشاره به مشکل این روزهای صنعت نشر ادامه داد: من از همین تریبون، یعنی خبرگزاری کتاب ایران این پیام را به دولت می‌دهم که هرچه سریع‌تر به فکر چاره‌ای برای حل مشکلات کاغذ باشد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: دولت باید وارد کار شود و بدون شک ما در مجلس نیز حمایت‌ خواهیم کرد و پیگیر این موضوع خواهیم شد تا مشکل تولیدکنندگان فرهنگ به زودی حل شود.


سی‌ویکمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تا 22 اردیبهشت در مصلای بزرگ امام برپاست.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 261062