​سید کریم قنبری درگذشت

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۸
 
 
سیدکریم قنبری، شاعر پیشکسوت کرمانشاهی، شب گذشته در 74 سالگی در بیمارستان تهرانپارس درگذشت.
 
امید چاوشی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، ضمن تایید خبر فوت کریم قنبری اظهار کرد: کریم قنبری، پنج روز پیش به دلیل سکته مغزی به بیمارستان تهرانپارس منتقل شد و متاسفانه ساعت 22 دیشب در این بیمارستان درگذشت.

این شاعر در توضیح آثار این شاعر گفت: استاد هیچ اعتقادی به چاپ کتاب نداشت اما با اصرار من و دیگر شاگردان آثارش جمع‌آوری شده است و من فکر می‌کنم چهار جلد از اشعار وی تا پایان شهریور ماه سال جاری منتشر شود.

چاوشی در پایان با اشاره به زمان مراسم خاکسپاری گفت: مراسم تشییع و خاکسپاری زنده‌یاد کریم قنبری از ساعت 10 صبح فردا (جمعه 21 اردیبهشت‌ماه)‌ از مقابل در منزل ایشان واقع در بزرگراه رسالت، خیابان دردشت، کوچه حاجی صادقی برگزار می‌شود.

سید کریم قنبری مدرس اسبق دانشگاه هنر و ادبیات دانشگاه تهران سال ۱۳۲۳ در کرمانشاه متولد شد. دوران کودکی و تحصیلات خود را در قصر شیرین گذراند. قنبری از دوران نوجوانی به سرودن اشعار پرداخت. شعرهای او تاکنون به صورت پراکنده در نشریات، جُنگ‌های ادبی و مجموعه شعرهای گردآوری شده، انتشار یافته است. قنبری به غیر از سرودن شعرهای آیینی و مذهبی، اجتماعی، سبک شعر ساده را به نام خود به ثبت رسانده است. 
 
خبرگزاری کتاب ایران درگذشت این شاعر پیشکسوت را به خانواده و علاقه‌مندانش تسلیت می‌گوید.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 260968