فیلمنامه‌های سه‌گانه «سیاه و سفید» پولانسکی در نمایشگاه

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۲
 
 
«بن‌بست و دو فیلمنامه دیگر»، «ضیافت و چند نمایشنامه دیگر» و «دیالوگ با سه نفر و چند نمایشنامه دیگر» جدیدترین ترجمه‌های غلامرضا صراف هستند که در سی‌ویکمین نمایشگاه کتاب تهران عرضه شده‌اند. بن‌بست و دو فیلمنامه دیگر معروف به سه‌گانه «سیاه و سفید» در میان آثار رومن پولانسکی هستند.
 
غلامرضا صراف
غلامرضا صراف در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، گفت: «بن‌بست و دو فیلمنامه دیگر» رومن پولانسکی به همراه انتشارات مروارید، «ضیافت و چند نمایشنامه دیگر» و «دیالوگ با سه نفر و چند نمایشنامه دیگر» هر دو از هرولد پینتر از انتشارات مانیا هنر، سه کتاب تازه من برای سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران است.

وی افزود: فیلمنامه‌های «بن‌بست»، «چاقو در آب» و «انزجار» معروف به سه‌گانه سیاه و سفید» پولانسکی هستند. او «بن‌بست» و «انزجار» را به همراه ژرارد براش و «چاقو در آب» را به همراه یرژی اسکولیموفسکی نوشت. «چاقو در آب» در سال 1962 و «انزجار» و «بن‌بست» نیز به ترتیب در 1965 و 1966 به فیلم تبدیل شدند.

صراف ادامه داد: «دیالوگ با سه نفر و چند نمایشنامه دیگر» هرولد پینتر هم شامل 12 نمایشنامه است؛ «شبی بیرون از خانه»، «طرح‌های کمیک/مشکل در کارخانه»، «سیاه و سفید»، «پیشنهاد مخصوص»، «آخریش هم رفت»، «شب»، «مشکلت اینه»، «همه‌ش همین»، «متاضی»، «مصاحبه» و «دیالوگ با سه نفر». «ضیافت» هم نام یکی دیگر از مشهورترین نمایشنامه‌های پینتر است.

نشر مروارید در سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در شبستان، راهروی 25 غرفه شماره 22 حضور دارد.

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 260696