نشست «گفت‌وگو درباره کتاب ذهن و همه چیز» برگزار می‌شود

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۷
 
 
نشست «گفت‌وگو درباره کتاب ذهن و همه چیز» نوشته مقصود فراستخواه روز سه‌شنبه 28 فروردین ماه برگزار می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) نشست «گفت‌وگو درباره کتاب ذهن و همه چیز» با عنوان فرعی طرح‌واره‌هایی برای زیستن نوشته مقصود فراستخواه روز سه‌شنبه 28 فروردین ماه برگزار می‌شود.

مجید نیلی احمد آبادی، محمود تلخابی و محمد امین قانعی راد در این نشست درباره کتاب حاضر سخنرانی خواهند کرد.

علاقه‌مندان برای حضور در این نشست می‌توانند از ساعت 17 تا 19 و 30 دقیقه به نشانی خیابان استاد مطهری، بین میرعماد و ایستگاه مفتح، ساختمان 240 طبقه اول واحد 2 مراجعه کنند.

«ذهن و همه چیز» عنوان جدیدترین اثر مقصود فراستخواه است که با وجود اینکه به تازگی وارد بازار نشر شده به چاپ دوم رسیده است. در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «سرآغاز تمام آغازهایی که در بیرون داریم، آغازی از درون ما و در خود ماست. در ما ظرفیت آغاز هست. بیش از هر موجود دیگر، انسان توانایی آغاز دارد. چرا؟ چون سرشت ذهن آدمی سیال، پویا و تجدید شونده است. ذهن موجودی روان است و می‌تواند پی در پی با هر تفهم و توجه جدید و با هر التافات نوپدید دوباره شروع شود و خود را تازه کند. این را از کودکی در خود تجربه کرده‌ایم و به حس و حضور دریافته‌ایم که در ذهن ما چه تداعی‌ها و آغازهای نوین اتفاقات تازه‌ای روی می‌دهد. به مدد این سیالیت ذهن خویش است که می‌توانیم خود را تجدید کنیم.» 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 259650