«کاشان» چهارمین پایتخت کتاب ایران شد

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۹
 
 
«کاشان»، به‌عنوان چهارمین پایتخت کتاب ایران معرفی شد. این شهر گوی سبقت را از ۲۰ شهر دیگر نامزد نهایی کسب عنوان چهارمین پایتخت کتاب ایران ربود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، در آیین پایانی چهارمین دوره انتخاب و معرفی پایتخت کتاب که امروز هشتم اسفندماه در تهران در تالار وحدت در حال برگزاری است، شهر «کاشان» از شهرهای استان اصفهان، از میان 10 شهر راه‌یافته به مرحله نهایی داوری، به دلیل برنامه‌های نوآورانه، مشارکت‌جویانه و منسجم و استفاده از ظرفیت‌های صنعتی، فرهنگی و هنری در تدوین برنامه‌های پایتخت کتاب، به عنوان «پایتخت کتاب ایران» انتخاب شد و لوح افتخار وزرای کشور و فرهنگ و ارشاد اسلامی و کمیسیون ملی یونسکو را دریافت کرد.

همچنین مبلغ سیصد میلیون ریال جایزه نقدی، 250 میلیون ریال حواله کتاب از طرف معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهردار این شهر اهدا شد.
 
همچنین شهرهای «مهاباد» از استان آذربایجان غربی، «صدرا» از استان فارس، «دزفول» از استان خوزستان و «یزد» مرکز استان یزد، شایسته تقدیر شناخته شدند و با اهدای لوح تقدیر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و کمیسیون ملی یونسکو و مبلغ یکصد میلیون ریال حواله کتاب، از مدیران فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداران آنها تقدیر شد.

در سال 97، از طرح‌هاي ترويج كتابخواني این 5 شهر، توسط معاونت امور فرهنگي و نهاد كتابخانه هاي عمومي حمايت خواهد شد.
 
آیین پایانی چهارمین دوره انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران و چهارمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب، در تالار وحدت ادامه دارد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 258314