با حضور ناصر تقوایی برگزار می‌شود

شب هارون یشایایی و رونمایی از «روزی که اسم خود را دانستم»

 
تاریخ انتشار : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۷
 
 
مجله بخارا با همکاری هفته‌نامه کرگدن، نشر شهاب و خانه اندیشمندان علوم انسانی مراسم بزرگداشتی برای هارون یشایایی برگزار می‌کند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، شب هارون یشایایی در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می‌شود.

به مناسبت انتشار کتاب «روزی که اسم خود را دانستم» مجموعه داستان هارون یشایایی توسط انتشارات شهاب و تقدیر از شصت سال خدمات او در عرصه فرهنگ و هنر سینما  شبی از شب‌های بخارا به وی اختصاص یافته است. در این مراسم که در ساعت پنج بعد از ظهر دوشنبه هفتم اسفند در تالار فردوسی خانه اندیشمندان برگزار می‌شود، ناصر تقوایی، کیومرث پور احمد، ناصر تکمیل همایون، سیامک مرصدق، سیروس علی‌نژاد، مرجان یشایایی و سید علی میرفتاح سخنرانی خواهند کرد.

هارون (پرویز) یشایایی در شهریور 1314 در محله عودلاجان تهران متولد شد. دوره ابتدایی و متوسطه را در دبستان و دبیرستان اتحاد به پایان رساند. در سال 1339 از دانشگاه تهران در رشته فلسفه و علوم اجتماعی مدرک لیسانس گرفت و مؤسسه تبلیغاتی و تجارتی تأسیس کرد که مدیرعاملش بیژن جزنی بود. پس از پیروزی انقلاب به عنوان تهیه‌کننده در زمینه ساخت فیلم‌های سینمایی در شرکت پخشیران فعالیت کرد که حاصلش فیلم‌های «اجاره‌نشین‌ها»، «هامون»، «ناخدا خورشید» و... بود.

فعالیت مطبوعاتی را پیش از انقلاب در مجله فردوسی آغاز کرد و دوازده سال هفته‌نامه «تموز» که ارگان جامعه روشنفکران یهودی ایران بود را منتشر کرد.

شب هارون یشایایی به همراه رونمایی از کتاب «روزی که اسم خودم را دانستم» و نمایش فیلم مستند روز دوشنبه 7 اسفند 1396، ساعت 17 در خانه اندیشمندان علوم انسانی، سالن فردوسی واقع در خیابان نجات‌الهی، نبش خیابان ورشو برگزار می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 258110