​داستان‌های کوتاه شاگردان فرهاد حسن‌زاده منتشر شد

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۲
 
 
داستان‌های کوتاه شاگردان فرهاد حسن‌زاده در کتاب «قصه‌هایی که ما را می‌نویسند» منتشر شد.
 
فرهاد حسن‌زاده در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) درباره برگزاری کارگاه نویسندگی برای کودکان و نوجوانان گفت: برگزاری کارگاه برای بچه‌ها تجربه متفاوتی بود. آن‌ها فکر می‌کنند نویسندگی هم مانند چیزهای دیگر قابل یادگرفتن است ولی اگر جوهره اصلی نباشد نمی‌توانند نویسندگی یاد بگیرند.
 
این نویسنده در ادامه توضیح داد: این کارگاه حالت کلاس‌های خشک و آموزشی را نداشت و همراه با بازی و سرگرمی بود. در این کلاس شخصیتی را با کمک بچه‌ها طراحی می‌کردیم و بعد برایش ویژگی‌هایی تعریف می‌کردیم. سپس از بچه‌ها می‌خواستم براساس شخصیتی که ساخته‌ایم داستانی بنویسند.
 
نامزد نهایی جایزه هانس کریستین اندرسون افزود: تلاش کردم راه خودباوری و خلاقیت را در بچه‌ها باز کنم. در این کلاس‌ها سعی کردم جنبه بازی و شادی در اولویت باشد و به بیان اصول نویسندگی به شکل مستقیم نپرداختم و سعی کردم تجربیات شخصی خودم را در اختیار بچه‌ها قرار دهم.
 
به گفته حسن‌زاده، حاصل کار در نهایت خوب و راضی کننده بود و توانستیم تعدادی از داستان‌های کوتاه 7 نفر از بچه‌ها را در قالب کتابی با عنوان «قصه‌هایی که ما را می‌نویسند» از سوی نشر کتاب ریرا منتشر کنیم. البته چاپ این کتاب اولین پله است و بچه‌ها باید کارشان را ادامه دهند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 257446