رونمایی از مثنوی مولانا با ترجمه‌ی دکتر حجابی قیرلانغیچ در شهرکتاب

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۳
 
 
نسخه ترکی «مثنوی مولانا» با حضور مترجم اثر و محمدعلی موحد به همراه توفیق سبحانی در مرکز فرهنگی شهرکتاب بهشتی رونمایی می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی مرکز فرهنگی شهرکتاب نشست رونمایی و بحث و گفت‌وگو درباره‌ کتاب «مثنوی مولانا» در شهرکتاب بهشتی برگزار می‌شود.

مولانا میراث مشترک فرهنگی ایران و ترکیه است. با وجود این، در دوران معاصر در ترکیه تعداد افرادی که به زبان فارسی آشنا باشند و بتوانند مثنوی را به زبان اصلی آن بخوانند تقلیل یافته است. به همین دلیل لازم بود تا ترجمه‌ای از مثنوی مولانا به ترکی در اختیار مخاطبان قرار گیرد. به تازگی نشر هجه، ترجمه‌ی کامل مثنوی مولانا را با برگردان دکتر حجابی قیرلانغیچ، استاد زبان و ادبیات فارسی در ترکیه، منتشر کرده است.

دکتر قیرلانغیچ تاکنون آثار بسیاری را از فارسی به ترکی ترجمه کرده است که از این میان می‌توان به مجالس سبعه، بوستان سعدی، گلستان سعدی، دیوان حافظ، صد سال داستان و رمان ایرانی، تذکره شاه طهماسب صفوی و سیر اندیشه‌ سیاسی غرب اشاره کرد.

نشست هفتگی شهر کتاب در روز سه‌شنبه ۱۷ بهمن ساعت ۱۶:۳۰ به رونمایی و بحث و گفت‌وگو درباره‌ی کتاب «مثنوی مولانا» با ترجمه‌ی دکتر حجابی قیرلانغیچ اختصاص دارد که با حضور دکتر محمدعلی موحد، دکتر توفیق سبحانی، دکتر حجابی قیرلانغیچ و عمر فاروق ارگزن در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه سوم برگزار می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 257349