پیشنهاد مطالعه برای آخر هفته

«تاکسی سرویس برای فاو» روایت پرکششی از عملیات والفجر 8 است

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۶
 
 
ربیعی،‌ از داوران هفدهمین دوره انتخاب بهترین کتاب دفاع مقدس، کتاب خاطرات خود نوشت جانباز محمد بلوری با عنوان «تاکسی سرویس برای فاو» را برای مطالعه آخر هفته پیشنهاد کرده است.
 
سمیه ربیعی،‌ از داوران هفدهمین دوره انتخاب بهترین کتاب دفاع مقدس در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)  کتاب «تاکسی سرویس برای فاو» را برای مطالعه اخر هفته پیشنهاد و بیان کرد: کتاب «تاکسی سرویس برای فاو» روایت و نوشته محمد بلوری است که  از سوی انتشارات سوره مهر حوزه هنری، منتشر شده است.
 
ربیعی درباره موضوع این کتاب ادامه داد: کتاب «تاکسی‌ سرویس برای فاو» در قالب خود‌نوشت تدوین شده و شرح خاطرات دوران حضور راوی در جبهه‌های جنگ و زندگی بعد از آن است. کتاب با داستان تولد بلوری آغاز می‌شود و عملیات والفجر هشت و تصرف شهر فاو، اوج خاطرات این روای دفاع مقدس است. نوع روایت خاطرات برای مخاطب جذاب و به اصطلاح پُر‌کشش است.  
 
این فعال حوزه نشر دفاع مقدس با اشاره به مشکلات نویسنده برای نگارش کتاب «تاکسی‌سرویس برای فاو» افزود: محمد بلوری، در جریان عملیات از ناحیه دست دچار شکستگی می‌شود و مورد اصابت ترکش قرار می‌گیرد؛ در حالی‌که به نظر می‌رسد این راوی، بالای 90 درصد جانبازی دارد؛ اما این میزان بسیار کمتر تعیین شده است.

به گفته ربیعی، ترکش‌های به جا مانده در بدن این جانباز طی سال‌های گذشته موجب شده تا به مرور اعضای بدن از کار بیفتد. شدت آسیب‌های جسمانی، حتی قدرت در دست گرفتن کاغذ برای ویرایش کتاب را از بلوری گرفت؛ اما این مشکلات مانع از چند بار  ویرایش این کتاب نشد. «تاکسی سرویس برای فاو» در 700 صفحه سال جاری منتشر شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 257322