مدیرمسئول جایزه ادبی «هفت‌اقلیم» خبر داد:

نامزدهای نهایی جایزه هفت‌اقلیم فردا اعلام می‌شوند

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۴
 
 
آیت دولتشاه، مدیرمسئول جایزه ادبی هفت اقلیم از اعلام اسامی نامزدهای جایزه ادبی هفت اقلیم خبر داد و گفت:‌ هفت نامزد بخش مجموعه داستان و هفت نامزد جایزه داستان بلند و رمان فردا به رسانه‌ها اعلام خواهد شد و علاقه‌مندان ادبیات با نامزدهای نهایی این جایزه آشنا خواهند شد.
 
آیت دولتشاه در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، اظهار کرد:‌ با رأی هیأت داوران هفت نامزد بخش مجموعه داستان و هفت نامزد بخش داستان بلند و رمان جایزه ادبی هفت‌اقلیم انتخاب شده‌اند که این اسامی فردا (چهارشنبه 13 دی‌ماه) از طریق رسانه‌ها به اطلاع علاقه‌مندان ادبیات خواهد رسید تا این آثار برگزیده را بشناسند.

این نویسنده در معرفی هیأت داوران گفت: رضا جولایی، منیرالدین بیروتی و رضا زنگی‌آبادی داوران بخش رمان و ناهید طباطبایی، علی خدایی و هادی نودهی داوران بخش مجموعه داستان هستند که آثار سال 95 را بررسی کرده‌اند.

مدیرمسئول جایزه ادبی هفت اقلیم با اشاره به تعداد آثار داوری شده در این دوره از جایزه عنوان کرد:‌ داوران ما در مرحله نخست حدود 170 رمان و در بخش مجموعه داستان 80 اثر را داوری کردند که نظر خود را درباره این آثار در بیانیه هیأت داوران اعلام خواهند کرد. همچنین باید در اینجا یادآور شوم که رمان رضا جولایی به دلیل داوری او در این دوره از جایزه از میان آثار انتخابی حذف شده است.
 
دولتشاه در بخش پایانی صحبت‌هایش در توضیح جوایز این دوره گفت:‌ به نفر نخست هر دو بخش لوح، تندیس و جایزه نقدی اهدا خواهد شد و همچنین به نفرات تقدیری لوح و تندیس اهدا می‌شود. بنابراین تنها تفاوت نفر نخست و نفر تقدیری جایزه نقدی است.
 
آیین اختتامیه هفتمین دوره جایزه ادبی هفت‌اقلیم در اسفندماه سال 96 برگزار می‌شود و این دوره از جایزه برگزیدگانش را خواهد شناخت.
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 256257