حمایت از کتابفروشان در ایام برگزاری نمایشگاه‌های استانی

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۳
 
 
با تصمیم معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و برای حمایت از کتابفروشان شهرستانی، دارندگان بن کارت‌های نمایشگاه‌های استانی کتاب، می‌توانند با همراه داشتن بن کارت خود از کتابفروشی‌های سطح شهر نیز کتاب خریداری کنند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، یکی از موضوعات چالشی که چند سال است در حوزه نشر با آن روبه‌رو هستیم، برگزاری یا عدم برگزاری نمایشگاه‌های استانی است؛ چراکه عده‌ای معتقدند برگزاری این نمایشگاه‌ها باعث تعطیلی کتابفروشی‌های شهرستانی می‌شود.

به عقیده این افراد وقتی ما شاهد برگزاری نمایشگاه کتاب در شهرستانی هستیم، مردم نیازهای کتابی خود را از نمایشگاه تهیه می‌کنند، به همین دلیل کتابفروشی‌ها تا چندین ماه با مخاطب قابل قبولی روبه‌رو نیستند؛ بنابراین بازار کتاب در این شهرستان‌ها برای مدتی بهم می‌ریزد.

در همین راستا معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، همزمان با برگزاری نمایشگاه کتاب در هر استان، با هدف حمایت از کتابفروشی‌ها این امکان را برای مخاطبان فراهم کرده است تا با بن‌کارت‌هایی که از نمایشگاه کتاب تهیه می‌کنند، بتوانند از کتابفروشی‌های سطح شهر نیز کتاب خریداری کنند. 

این بن کارت‌ها تا دو هفته بعد از نمایشگاه معتبر است. 

در حال حاضر شاهد برگزاری نمایشگاه کتاب گیلان هستیم. کتابفروشی‌های این طرح در استان گیلان شامل: کتابفروشی طاعتی، پاتوق کتاب، وارسته، رستگار، شهرکتاب، سید هانی،پدر، کادووس، دیبا، فرازمند، کتابشهر ایران، میلاد، کمند، صفری، کتاب مهران و مژده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 255234