در آستانه میلاد رسول اکرم (ص)؛

مجموعه 10 جلدی «زندگی پُرافتخار» منتشر شد

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۶
 
 
انتشارات آستان قدس رضوی، همزمان با هفته وحدت (12 تا 17 ربیع‌الاول) و سالروز میلاد حضرت محمد (ص)، مجموعه 10 جلدی «زندگی پُرافتخار» که روایتی از داستان زندگی اصحاب پیامبر اکرم (ص) و حضرت علی(ع) بوده را منتشر کرد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، «زندگی پُرافتخار» مجموعه‌ای 10 جلدی به قلم مرحوم محمد محمدی اشتهاردی است که با قلمی روان و شیرین، داستان‌هایی از زندگی صحابه پیامبر (ص) و امیر‌المومنین (ع) را برای مخاطبان نوجوان و جوان روایت می‌کند و می‌تواند در ارائه سبک زندگی اسلامی به مخاطبان و علاقه‌مندان مؤثر و مفید باشد.
 
در جلد نخست این مجموعه با عنوان «بلال حبشی»، داستان زندگی این یار پیامبر به‌عنوان اولین مؤذن اسلام روایت شده و جلد دوم «حضرت ابوطالب» نام گرفته و به زندگی عموی پیامبر (ص) اختصاص دارد.

نویسنده در جلد سوم این اثر با عنوان «ابو ایوب و ابودجانه انصاری» به معرفی این دو شخصیت می‌پردازد و آن‌ها را الگوی مقاومت می‌داند. چهارمین جلد از مجموعه «زندگی پرافتخار» داستان زندگی دو شهید وارسته دین اسلام را روایت می‌کند؛ این جلد «کمیل و حبیب‌ بن مظاهر» نامگذاری شده است.

«جابر بن عبدالله انصاری» عنوان جلد پنجم این مجموعه است که نویسنده در آن به داستان زندگی جابر پرداخته و وی را پاسدار حکومت صالحان توصیف و معرفی می‌کند. ششمین جلد این مجموعه «اویس قرنی و ابن مسعود» نام گرفته و به زندگی این دو نفر به‌عنوان پیشگامان راه هدایت اختصاص دارد.

محمدی اشتهاردی در جلد هفتم، داستان زندگی «حمزه و جعفر» را به‌عنوان دو شهید ممتاز روایت می‌کند و جلد هشتم را به زندگی «مالک اشتر» از یاران حضرت علی (ع) اختصاص داده و او را قهرمان قهرمانان توصیف می‌کند.

نهمین جلد از این مجموعه، داستان زندگی شهید 94 ساله اسلام با عنوان «عمار یاسر» است. مؤلف در آخرین جلد از مجموعه حاضر با عنوان «سلمان فارسی» به زندگی این صحابه پیامبر (ص) به‌عنوان پیشگام روابط ایران و اسلام می‌پردازد.

به‌نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) این مجموعه 10 جلدی را در قطع رقعی با شمارگان یک‌هزار نسخه منتشر کرده و هر جلد را به بهای بین 13 تا 23 هزار تومان در دسترس مخاطبان قرار داده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 255193