تخصیص 650 میلیون تومان بن به نمایشگاه کتاب گیلان

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۲
 
 
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان با اعلام خبر حضور 350 ناشر در سیزدهمین دوره نمایشگاه استان گیلان از برگزاری آیین تجلیل از خادمان نشر رشت خبر داد.
 
حسین ایراهیمیان، معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) درباره برگزاری سیزدهمین دوره نمایشگاه استانی گیلان گفت: در این دوره 350 ناشر در 200 غرفه کتاب‌های خود را در مساحتی بالغ بر چهار هزار متر مربع از 16 تا 21 آذر‌‌ماه عرضه می‌کنند.

ابراهیمیان با اشاره به پیش‌بینی 15 برنامه جانبی برای این دوره از نمایشگاه ادامه داد: همزمان با آئین افتتاح، برنامه «تجلیل از خادمان نشر» برگزار می‌شود و در این برنامه پنج ناشر منتخب، مسئولان دو نشریه تخصصی در زمینه کتاب، یک کتابفروش تجلیل می‌شوند.

به گفته این مقام مسئول در اداره کل فرهگ و  ارشاد اسلامی اسان گیلان، برنامه‌های جنبی نمایشگاه با مشارکت نهاد‌های فرهنگی از‌جمله خانه گیلکی  ترتیب داده شده است. نقد کتاب و شب شعر از دیگر برنامه‌های جنبی نمایشگاه است.

ایراهیمیان «بررسی رویکرد مدرن در روش مطالعه دانشگاهی»، دو نشست با موضوع راهکار‌های افزایش ساعات مطالعه جوانان، و تجلیل از معلمان مولف با مشارکت  آموزش و پرورش از دیگر برنامه‌های جبی این دوره از تمایشگاه است.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان درباره برنامه حمایتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از کتابفروشان گفت: سیزدهمین دوره نمایشگاه استان گیلان در حالی از مهر‌ماه  به نیمه آذر‌ماه منتقل شده که قرار است سال آینده اواخر آبان‌ماه برگزار شود؛ علاوه براین همزمان با برگزاری این دوره از نمایشگاه از 15 کتابفروشی رشت حمایت می‌شود به‌طوری که دارندگان بن‌های تخفیف می‌توانند از این کتابفروشی‌ها نیز خرید کنند.  
 
ابراهیمیان، درباره تسهیلات خرید کتاب از نمایشگاه کتاب رشت ادامه داد: مبلغ 650 میلیون تومان تسهیلات برای این نمایشگاه پیش‌بینی شده است.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 255149