۱
 
آیدا مرادی‌آهنی در گفت‌و‌گو با ایبنا از رمان جدیدش خبر داد:

«شهرهای گمشده» روایتی مدرن از تهران تا نیویورک

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۳
 
 
آیدا مرادی آهنی دومین رمان خود را که به زودی منتشر می‌شود، با کار نخست خود متفاوت دانست و گفت: «شهرهای گمشده» رمانی است که در نیویورک می‌گذرد، اما تهران به صورت شهری ناپیدا در آن حضور دارد.
 
آیدا مرادی‌آهنی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) درباره رمان تازه خود گفت: «کار روی شهرهای گمشده را بعد از رمان «گلف روی باروت» شروع کردم و نگارش آن حدود چهارسال طول کشید. «شهرهای گمشده» رمانی است که در نیویورک می‌گذرد، اما تهران به صورت شهری ناپیدا، با اتفاقات و جریان‌های چند دهه‌ گذشته‌اش در آن حضور دارد.

مرادی‌آهنی درباره تفاوت‌های این رمان با «گلف روی باروت»گفت: این رمان با کار قبلی‌ام تفاوت‌های فاحشی دارد و هر خواننده‌ای با مطالعه چند صفحه ابتدایی کتاب به این اختلاف پی می‌برد. این تفاوت در همان صفحات ابتدایی مشخص می‌شود و در وهله‌ی اول به نوع شخصیت‌ها و جنس ماجراها برمی‌گردد.

او توضیح داد: رمان «شهرهای گمشده» از هیچ جهتی به رمان قبلی‌امشباهت ندارد، اما در نحوه پردازش شخصیت‌ها و پلات اصلی با رمان "گلف روی باروت" تفاوت‌های زیادی دارد.»

از مرادی‌آهنی پیش از این رمان «گلف روی باروت» منتشر شده که رمانی مدرن است. این رمان داستان دختری جوان، مرفه و به ظاهر بی دغدغه‌ای را روایت می‌کند که گرفتار معمایی از قتل، رشوه، اختلاس و فساد می‌شود و پایانی غافلگیرکننده دارد. 

رمان «شهرهای گمشده» در 400 صفحه به زودی از سوی نشر سده راهی بازار کتاب خواهد شد. از مرادی‌آهنی پیش از این کتاب‌های «پونز روی دم گربه» و «گلف روی باروت» منتشر شده است.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 254832
 


 
کیانا
Romania
۱۳۹۷-۱۲-۰۴ ۱۱:۴۶:۳۲
حوصله کتابای لوکس و زیادی باکلاسو ندارم (227978)