حدادی با «درخت‌ها، دست‌ها بالا!» آمد

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۴
 
 
هدا حدادی از انتشار جدیدترین اثرش با عنوان «درخت‌ها، دست‌ها بالا!» از سوی بخش کودک و نوجوان انتشارات فنی ایران (کتاب‌های نردبان) خبر داد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، هدا حدادی، نویسنده، شاعر و تصویرگر از انتشار مجموعه شعری با موضوع محیط زیست خبر داد و گفت: «درخت‌ها، دست‌ها بالا!» جدیدترین اثر من است که با تصویرگری مریم طباطبایی توسط بخش کودک و نوجوان انتشارات فنی ایران (کتاب‌های نردبان) به چاپ رسیده است.
 
وی درباره محتوای این ثر توضیح داد: این مجموعه شامل 10 شعر با عنوان‌های «دیوانگی، رنگ‌ها، بلندی‌ها، زبان مشترک، درخت مزاحم و...» است که همگی نگاهی به محیط زیست دارند. در این اثر سعی کرده‌ام نگاهی متفاوت به پدیده‌های زیبایی‌شناسی و دنیای پیرامون آن داشته باشم.
 
به گفته حدادی، تمرکز این شعرها بر زندگی شهری و شیوه زندگی مردم ایران در مواجهه با پدیده‌های محیط زیستی است.
 
این شاعر در ادامه گفت: در غر زد‌ن‌هاي اين كتاب آرايش زباني و تفاخر ادبي وجود ندارد و حرف‌هاي خودماني نگارنده است با مخاطب. انگار كنار هم نشسته باشيم و در حال گله كردن از دوروبرمان باشيم. كاري كه هر روز و هميشه انجام مي‌دهيم. گاهي ميان گله‌ها از ماجراهاي خوب هم مي‌گوييم و مي‌شنويم. جملات تقطيع شده و كوتاه اين كتاب سعي دارد در انتقال حرف‌هايش سريع و بی‌پرده باشد.
 
هدی حدادی، نویسنده و تصویرگر کودک و نوجوان، سال ۱۳۵۵ در تهران متولد شد. از میان آثار او می‌توان به «روز ابری من»، «به‌به»، «عجب طعمی»، «آلبالوهای بهشت رسیده‌اند»، «گل خندان»، «پسری که بلد بود بشمارد»، «مرد آوازخوان»، «غصه‌پرداز»، «شبهای سوری»، «کوپه 11»، «دوست رقیق من»، «فکرم تا ابرها قد می‌کشد»، «دو دوست»، «گلی و گورخر» و «شب‌های سوری» اشاره کرد. وی جوایز مختلفی برای تصویرگری و نویسندگی آثارش داشته که از آن جمله می‌توان به جایزه «افق‌های تازه» بولونیا برای کتاب «دو دوست» در سال 2010 اشاره کرد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 251271