سیامک گلشیری از خون‌آشام می‌گوید

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۰
 
 
سیامک گلشیری، نویسنده رمان‌های خون‌آشام، در خانه فرهنگ و هنر واژه به دیدار مخاطبانش می‌رود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، جوانان و نوجوانان و علاقه‌مندان به ژانر ترس و وحشت می‌توانند عصر یکشنبه (22 مرداد) با سیامک گلشیری نویسنده رمان‌های خون‌آشام در خانه فرهنگ و هنر واژه دیدار و گفت‌وگو کنند.
 
در این مراسم که از سوی نشر افق برگزار می‌شود، درباره کتاب‌های «تهران، کوچه اشباح»، «ملاقات با خون‌آشان»، «شبح مرگ»، «جنگل ابر»، «آرش و تهمینه»، «خانه‌ای در تاریکی» و «داستان انتقام» صحبت و تبادل نظر می‌شود.
 
گلشیری متولد مردادماه ۱۳۴۷ است، نخستین داستان‌های کوتاه این نویسنده در مجله‌های مختلف چاپ شد تا این‌که در سال ۱۳۷۷، نخستین کتاب او با عنوان «از عشق و مرگ» منتشر شد. وی همزمان با نویسندگی به ترجمه هم روی آورد. این نویسنده علاوه بر حوزه بزرگسال، در حوزه نوجوان هم فعالیت دارد، از جمله آثار او در این حوزه می‌توان به «مجموعه‌ خون‌آشام‌ها» و «خانه‌ای در تاریکی» اشاره کرد.
 
از گلشیری تاکنون بیش از 40 کتاب منتشر شده است. آثار وی تاکنون جوایزی همچون جایزه‌ کتاب سال مهر، لوح تقدیر جشنواره‌ کتاب برتر کودک و نوجوان و لوح تقدیر جایزه‌ یلدا را از آن خود کرده‌اند.
 
«من عاشق آدم‌های پولدارم»، «شب طولانی»، «مهمانی تلخ»، «با لبان بسته» و «نفرین شدگان» نام‌کتاب‌های اوست. گلشیری همچنین کتابی با نام «دیگچه و ملاقه» از یک نویسنده آلمانی برای گروه سنی کودک و نوجوان و برخی آثار «هانریش بل» را از آلمانی به فارسی برگردانده است.


 
علاقه‌مندان به دیدار با سیامک گلشیری می‌توانند ساعت 18 تا 20 یکشنبه (22 مرداد) به خیابان انقلاب، کوچه اسکو، پلاک 13، خانه فرهنگ و هنر واژه مراجعه کنند.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 250991