همزمان با دهه کرامت؛

کتاب «کاشی‌کاری در حرم مطهر رضوی» منتشر شد

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۵
 
 
نخستین چاپ کتاب «کاشی‌کاری در حرم مطهر رضوی» همزمان با دهه کرامت از سوی به‌نشر با همکاری مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی روانه بازار نشر شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، بارگاه مطهر رضوی در طول قرن‌های متمادی مأمن دل‌های مؤمنان بوده و گنجینه هنری عظیمی که امروز روح و جان زائران را در حریم این بارگاه به پرواز در می‌آورد، حاصل دستان هنرمندانی است که به شوق خدمت به آستان مقدس حضرت رضا (ع) به خلق بدیع‌ترین و ارزنده‌ترین نمونه‌های هنر اسلامی همت کرده‌اند.
 
«کاشی‌کاری در حرم مطهر رضوی» کتابی به قلم هادی خورشیدی و حاصل بررسی و مطالعه آثار کاشی‌کاری موجود در حرم امام رضا (ع) است.  
 
این کتاب در قالب 160 صفحه مصور رنگی تنظیم شده و نویسنده تلاش کرده در پنج فصل با عنوان‌های «سیری در تاریخ کاشی‌کاری ایران»، «مواد اولیه و فنون کاشی‎سازی»، «سیر تاریخی کاشی‌کاری در حرم مطهر رضوی»، «معرفی نمونه‌های شاخص کاشی‌های حرم مطهر» و «معرفی هنرمندان کاشی‌کار حرم مطهر رضوی» این مجموعه کم‌نظیر را از دیدگاه‌های مختلف بررسی و تحلیل کند.
 
نخستین چاپ کتاب «کاشی‌کاری در حرم مطهر رضوی» در 160 صفحه قطع وزیری با شمارگان یک‌هزار نسخه به بهای 30 هزار تومان از سوی به‌نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) به بازار نشر عرضه شده است.  
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 250579