کتاب «زن در اسلام» به چاپ دوم رسید

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۱
 
 
چاپ دوم کتاب «زن در اسلام» به قلم فریبا علاسوند از سوی مرکز نشر هاجر منتشر شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «زن در اسلام» در 6 فصل با عنوان‌های «جایگاه‌شناسی»،  «برابری یا تفاوت»، «رابطه جنس و نقش»، «حقوق و تکالیف فردی»، «حقوق و تکالیف خانوادگی» و «حقوق و تکالیف اجتماعی» تنظیم شده است.
 
در این کتاب تلاش شده ضمن بهره‌گیری از میراث علمی گذشتگان و نوشته‌های ارزشمند معاصر، ماهیت بین‌رشته‌ای مطالعات زنان حفظ شود. به همین دلیل بر حسب نیاز و با نگاه تخصصی به موضوعات در هر گفتار، سعی شده تا نسبت موضوع با دانش مربوطه از نظر محتوا و منابع رعایت شود. در فصل‌های اول تا سوم این کتاب، مبانی و در فصل‌های بعدی یک دوره فشرده از حقوق و مسئولیت‌های زنان در عرصه‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی ارائه شده است.
 
در بخشی از مقدمه کتاب آمده است: «در کشور ما با وجود تمام پیشرفت‌های بدست آمده برای زنان پس از انقلاب اسلامی، با آغاز دهه هفتاد گفتگوهای چالشی و گاه انتقادی پیرامون حقوق زن در گرفت. فعالیت داخلی منتقدان به ضمیمه فشارهای خارجی برای تضعیف دیدگاه دینی درباره حقوق فردی، خانوادگی و اجتماعی زنان باعث گردید متفکران دینی با تلاش بیشتری به دفاع از دیدگاه اسلامی راجع به زن و خانواده بپردازند.»
 
دومین چاپ کتاب «زن در اسلام» در 488 صفحه قطع وزیری با شمارگان چهار هزار نسخه به بهای 19 هزار و 500 تومان از سوی مرکز نشر هاجر (وابسته به مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران) راهی بازار نشر شده است.   
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 250571