در سرای اهل قلم برگزار می‌شود

​نقد و بررسی مجموعه اشعار جدید نیما یوشیج

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۰
 
 
مجموعه اشعار جدید نیما یوشیج با عنوان «صدسال دیگر؛ اشعار منتشر نشده نیمایوشیج» عصر چهارشنبه در سرای اهل قلم نقد و بررسی خواهد شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، نشست نقد و بررسی کتاب «صدسال دیگر؛ اشعار منتشر نشده نیمایوشیج» با حضور کامیار عابدی، مسعود جعفری و سعید رضوانی از ساعت 17 تا 19 چهارشنبه (4 مردادماه) در سرای اهل قلم موسسه خانه کتاب برگزار خواهد شد.

اشعاری كه در اين مجموعه گرد آمده است در قالب‌های كلاسیک، نوقدمایی (چارپاره و صورت‌های گوناگون آن) و قالب مشهور به نيمایی است.

در اشعار اين دفتر انواع آزمايش‌های نيما در وزن و قافيه و ساير عناصر صوری ديده می‌شود، كما اين‌كه مضامين شعرها نيز گوناگون و متفاوت است و همان تنوع محتوایی‌ كه پيش‌تر در اشعار او ديده می‌شد در اينجا نيز به چشم می‌خورد. جنگ و فقر و استبداد و عشق و طبيعت از جمله اين مضامين هستند. در عين حال، مسائل ساده زندگی روزمره نيز الهام‌بخش وی در سرودن بخشی از شعرها بوده است.

علاقه‌مندان برای شرکت در این نشست‌ها می‌توانند به سرای اهل قلم واقع در خیابان انقلاب اسلامی، خیابان برادران مظفر جنوبی، کوچه خواجه نصیر، پلاک 2 مراجعه کنند.
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 250426