«بادهای زمستانی» جورج آر. آر مارتین به بازار می‌آید

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۶
 
 
جورج آر.آر مارتین، نویسنده و نمایشنامه‌نویس آمریکایی می‌گوید سری جدید مجموعه فانتزی ـ حماسی ترانه‌ی یخ و آتش تا چند ماه دیگر منتشر می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، جورج آر.آر مارتین، نویسنده‌ی آمریکایی خالق مجموعه‌ی ترانه یخ و آتش در وبلاگش نوشت کتاب جدیدش «بادهای زمستانی» تا چند ماه دیگر در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.
 
او در وبلاگش به شایعه‌ها در مورد زمان انتشار کتاب ششم مجموعه ترانه یخ و آتش واکنش نشان داد و آنها را احمقانه و اشتباه توصیف کرد.
 
این نویسنده‌ی آمریکایی نوشته است: «اخیرا گزارش‌های عجیبی درباره به تاخیر افتادن انتشار «بادهای زمستانی» به قلم روزنامه‌نگارانی خواندم که از هر چیزی می‌خواهند داستان‌سرایی کنند.»
 
به نوشته‌ی او، برخی روزنامه‌نگاران آمریکایی در گزارش‌های خود نوشته‌اند که کار نوشتن رمان «بادهای زمستانی» تمام شده ولی نویسنده‌اش «به دلایل شرورانه روی آن چنبره زده» و برخی نیز نوشته‌اند جورج آر.آر مارتین اصلا هنوز چیزی  ننوشته ‌است.
 
جورج آر.آر مارتین گزارش رسانه‌ها را اشتباه و احمقانه توصیف کرده و گفته چند ماه از برنامه‌‌ای که از پیش اعلام شده بود عقب است و همچنان مشغول نوشتن است.
 
او ابراز امیدواری کرده که سال ۲۰۱۸ هوادارانش یک جلد و شاید دو جلد از آثار او را بخوانند.
 
جورج آر.آر مارتین از سال ۲۰۱۱ وقتی «رقصی با اژدهایان»، کتاب پنجم مجموعه‌ی ترانه‌ی یخ و آتش، را منتشر کرد مشغول کار روی جلد ششم این مجموعه یعنی «بادهای زمستانی» بوده است.
 
این نویسنده‌ی آمریکایی بیش از هر چیز به خاطر مجموعه‌ی پرفروش و موفق «ترانه‌ی یخ و آتش» شناخته می‌شود. سال ۲۰۱۱ شبکه‌ی تلویزیونی اچ‌بی‌او سریالی با نام «بازی تاج و تخت» را از این مجموعه اقتباس کرد که با استقبال فراوانی مواجه شد.
 
دیوید بنیوف و دی. بی. وایس کارگردانان این مجموعه‌ی تلویزیونی هستند که از سال 2011 تا ۲۰۱۵ در صدر فهرست دانلود غیرقانونی سریال‌های تلویزیونی در جهان قرار گرفت.
 
فصل پنجم این مجموعه‌ی تلویزیونی بیش از ۱۴ میلیون بار به صورت غیرقانونی دانلود شده است.
 
داستان این سریال که به صورت همزمان چند خرده‌روایت را پیش می‌برد در قلمرو خیالی هفت پادشاهی وستروس تاریخچه‌ی نبرد خشونت‌باری را بین خانواده‌های اشرافی  روایت می‌کند که برای به دست آوردن تخت آهنین تلاش می‌کنند.
 
«بازی تاج و تخت» سال گذشته در ۲۴ بخش نامزد کسب جایزه امی بود و توانست با کسب ۱۲ جایزه رکورد تازه‌ای را برای یک مجموعه تلویزیونی از آن خود کند.
 
مجله‌ی آمریکایی تایم نام جورج آر.آر مارتین را برای فهرست ۱۰۰ فرد تأثیرگذار سال ۲۰۱۱ برگزیده بود.
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 250389