«خرافه گرایی و خرافه زدایی» در بازار نشر دین

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۳
 
 
مرکز نشر هاجر پنجاه و سومین جلد از مجموعه آثار قرآنی «سرمه سعادت» با عنوان «خرافه گرایی و خرافه زدایی» منتشر کرد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران ‌(ایبنا)، کتاب «خرافه گرایی و خرافه زدایی» به قلم سکینه میرزائی به عنوان پنجاه و سومین جلد از مجموعه کتاب‌های «سرمه سعادت»، از سوی مرکز نشر هاجر وابسته به مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران، منتشر شده است.
 
نویسنده این کتاب را در چهار فصل با عنوان‌های «خرافه و مصادیق آن در ملل مختلف»، «عوامل رشد خرافه گرایی»، «پیامدهای خرافه گرایی» و «راهکارهای خرافه زدایی» تدوین کرده است.
 
در بخشی از مقدمه این کتاب می‌خوانیم: «طول تاریخ به ویژه در عصر جاهلیت خرافات نمودها و گسترش زیادی داشته است. هم اکنون نیز در کشورهای پیشرفته با وجود رشد علمی و فنی، باز در فرهنگ و سنن اجتماعی آن‌ها نشانه هایی از خرافات موجود است. بازار مشاغلی چون رمالی و طالع بینی رونق زیادی دارد؛ زیرا رشد عقلی توام با رشد علمی صورت نگرفته است. از عواملی که موجب گرایش به خرافات می گردد، شرطی بودن انسان و یا همزمانی تصادفی دو پدیده است. شخصی که همزمان با خوردن گیاهی یا آمدن شخصی، حادثه ای تلخ برای او یا اطرافیانش اتفاق می افتد، از آن پس و جود آن گیاه یا شخص شوم پنداشته می شود. و تجربه ی یک خرافه موجب پایداری و گرایش هر چه بیشتر افراد به آن می باشد.»
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 250289