نشست «استناد در خاطره‌‌نگاری دفاع مقدس» برگزار می‌شود

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۷
 
 
برگزاری دو نشست با موضوع «استناد در خاطره‌نگاری دفاع مقدس» و نقد کتاب به همت بنیاد حفظ آثار نشر ارزش‌های دفاع مقدس برگزار می‌شود.
 
امیرسرتیپ دوم ستاد حمید‌رضا گرامی، رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) با اعلام خبر برگزاری نشست‌های تخصصی درباره ادبیات دفاع مقدس اظهار کرد: دو نشست تخصصی «استناد در خاطره‌‌نگاری دفاع مقدس» با حضور نصرت‌الله محمود‌زاده، نویسنده «محمد؛ مسیح کردستان» و نقد «رندان جرعه‌نوش» نوشته علی دانشی با حضور حبیبه جعفریان و معصومه رامهرمزی چهار‌شنبه(21 تیر‌ماه) به همت بنیاد حفظ آثار نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان برگزار می‌شود.  
 
وی افزود: نشست‌های تخصصی با موضوع ادبیات دفاع مقدس به همت بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس از سال 1392 آغاز و به‌صورت فصلی و با هدف واکاوی خاطره‌نویسی دوران دفاع مقدس برگزار می‌شود و در مجموع طی چهار سال گذشته از 50 نویسنده در این نشست‌ها به‌عنوان کارشناس دعوت شده است.

رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس گفت: جمعی از اعضای بنیاد ملی نخبگان نیز در این نشست‌ها حضور دارند. دکتر سالار عبده، نویسنده و مدرس دانشگاه نیویورک مهمان ویژه این نشست تخصصی است.   
 
گرامی ادامه داد: محتوای سلسله نشست‌های تخصصی با عنوان «ادبیات دفاع مقدس مبحث خاطره‌نگاری» در قالب «فصلنامه پلاک هشت» منتشر می‌شود؛ 6 شماره از این فصلنامه از سال 92 منتشر شده است. جدید‌ترین شماره این فصلنامه با موضوع «نثر در خاطره‌نگاری دفاع مقدس» خرداد‌ماه سال جاری به چاپ رسید.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 249863