​«چشم‌روشنی»؛ روایتی از شهید مدافع حرم

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۰
 
 
کبری خدابخش دهقی، مولف کتاب «به همین سادگی» از انتشار زندگی‌نامه شهید مدافع حرم موسی جمشیدیان با عنوان «چشم‌روشنی» از سوی روایت فتح خبر داد.
 
کبری خدابخش دهقی، مولف حوزه دفاع مقدس در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) درباره این کتاب اظهار کرد: بعد از انتشار «به همین سادگی» که شامل سبک زندگی 40 تن از شهدای دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است به پیشنهاد «روایت فتح» تدوین زندگی یکی از شهدای مدافع حرم را شروع کردم. اواخر سال 1394 بعد از جستجوی فراوان و گذشت یک ماه و نیم با خانواده شهید موسی جمشیدیان آشنا شدم. برای گفت‌و‌گو با مادر و همسر شهید مسافت 140 کیلومتری بین شهرستان «دهق» تا منطقه «قلعه سفید» را سفر کردم.    
 
وی با اشاره به جذابیت‌های زندگی شهید جمشیدیان افزود: شهید جمشیدیان متولد 14 آبان‌ماه سال 1362 است و آبان‌ماه سال 1394 زمانی که 32 سال داشت بر اثر اصابت موشک کرونت اسرادیلی در روستای «‌الحاضر‎» سوریه به شهادت رسید. قلب شهید بر اثر اصابت موشک از کمر خارج می‌شود. شهید جمشیدیان حتی برای مردم اصفهان نیز نام آشنا نیست بنابراین معتقدم غربت عجیبی دارد.
 
این نویسنده حوزه دفاع مقدس ادامه داد: شهید جمشیدیان، فرمانده تانک از لشکر زرهی 8 نجف‌آباد اصفهان بود و بیش از 80 درصد شهدای این لشگر از نیرو‌‌های این شهید بودند. بعد از 6 ماه از شهادت این مدافع حرم، گفت‌و‌گو با اعضای خانواده، همرزمان و دوستان شهید را شروع کردم که نزدیک به هفت ماه به طول انجامید.
 
خدابخش دهقی در بیان ویژگی‌های این شهید مدافع حرم گفت: شهید جمشیدیان حافظ کل قرآن بود، اما حتی مادر و خواهر شهید از این موضوع اطلاع نداشتند. آشنایی وی نسبت به آیات قرآن به حدی بود که برای حضور خود در سوریه با آیات قران استدلال می‌آورد.  
 
وی درباره زمان انتشار کتاب «چشم‌روشنی» اظهار کرد: کتاب در اختیار مشاور انتشارات روایت فتح است و به احتمال زیاد بعد از ماه مبارک رمضان برای ویراستاری به انتشارات سپرده می‌شود. پیش‌بینی می‌کنم یک یا دو ماه آینده چشم‌روشنی به بازار کتاب عرضه شود. 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 249434