آخرین وضعیت فیروز جلالی زنوزی

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۲
 
 
فیروز جلالی زنوزی هشت روز است که به دلیل بیماری ریوی در بیمارستان مسیح دانشوری بستری است و متاسفانه وضعیت مناسبی ندارد اما این خبر به کما رفتن او که توسط یکی از خبرگزاری‌ها منتشر شده بود، صحت ندارد.
 
فرهاد زنوزی جلالی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، اظهار کرد: متاسفانه صبح امروز (29 فروردین‌ماه) وضعیت پدرم کمی بحرانی شد چراکه درد می‌کشید و نمی‌توانست به راحتی تنفس کند، به همین دلیل او را بی‌هوش کردند تا بتواند راحت تنفس کند.
 
وی ادامه داد: خبری که دقایقی پیش از سوی یک خبرگزاری منتشر شده صحیح نیست و پدر به کما نرفته است اما حال مساعدی هم ندارد. همه کادر پزشکی بیمارستان مسیح دانشوری در تلاش هستند تا حال پدر کمی بهتر شود، با این حال من از همه مردم ایران و علاقه‌مندان به ادبیات می‌خواهم که برای بهبود حال پدر دعا کنند.

نویسنده رمان «مخلوق» از زمستان سال 94 با عفونت ریه دست به گریبان است و بارها دوره شیمی‌درمانی و رادیوتراپی را پشت سر گذاشته است. او سال گذشته و در خلال بیماری، رمان «برج 110» خود را در نمایشگاه کتاب تهران رونمایی کرد. این کتاب از سوی بنیاد شعر و ادبیات داستانی و به همت انتشارات علمی، فرهنگی به چاپ رسیده است.

فیروز زنوزی جلالی، متولد 1329 خرم‌آباد است و آثار متعددی در حوزه ادبیات داستانی در کارنامه دارد. او همچنین داوری جوایزی مانند جلال آل‌احمد و پروین اعتصامی را بر عهده داشته است. زنوزی جلالی در اثناء این بیماری طولانی، همسرش را مهرماه سال گذشته از دست داد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 246999