نمایشگاه کتاب لایپزیگ روی سیاست متمرکز می‌شود

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۶
 
 
نمایشگاه بین‌المللی کتاب لایپزیگ که هفته‌ی آینده در شهر لایپزیگ آلمان برگزار می‌شود قرار است روی موضوعات سیاسی متمرکز شود.
 
نمایی از یکی از سالن‌های نمایشگاه کتاب لایپزیگ
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، نمایشگاه کتاب لایپزیگ که قدیمی‌ترین نمایشگاه کتاب به شمار می‌رود روز 23 مارس افتتاح می‌شود و تا 4 روز ادامه می‌یابد.
 
امسال سیاست، تحولات سیاسی دنیا و تأثیری که بر زندگی مردم می‌گذارد یکی از موضوعات محوری این نمایشگاه است.
 
سال گذشته نیز این نمایشگاه بین‌المللی روی موضوع آوارگی و پناهجویی متمرکز شده بود و جلسات و میزگردهای فراوانی با این موضوع طی روزهای برگزاری نمایشگاه کتاب برپا کرد.
 
موضوعِ سال گذشته نیز به نمایشگاه کتاب لایپزیگ رنگ و بویی سیاسی داده بود. ده‌ها روشنفکر، نویسنده و هنرمند از سراسر جهان درباره‌ی موضوع پناهجویی صحبت کردند.
 
سالانه بیش از دو هزار ناشر از بیش از 40 کشور در این رویداد بین‌المللی شرکت می‌کند.
 
این نمایشگاه بعد از نمایشگاه کتاب فرانکفورت یکی از مهمترین نمایشگاه‌های کتاب در اروپا به شمار می‌رود و سالانه بیش از 250 هزار نفر از آن بازدید می‌کند.
 
درهای نمایشگاه کتاب فرانکفورت تنها در دو روز پایانی به روی عموم باز می‌شود. اما علاقمندان کتاب همه روزه می‌توانند از نمایشگاه کتاب لایپزیگ دیدن کنند.
 
نمایشگاه کتاب لایپزیگ نخستین بار سال ١٦٣٢ برپا شد و تا سال  ۱۹۴۵ بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی آلمان به شمار می‌رفت.
 
در طول برگزاری این نمایشگاه بین‌المللی همچنین جایزه کتاب لایپزیگ به بهترین آثار داستانی و غیرداستانی و همچنین به بهترین اثر ترجمه‌‌شده به زبان آلمانی اهدا می‌شود.
 
این جایزه از سال 2005 میلادی دایر شد و به برندگان 60 هزار یورو جایزه‌ی نقدی داده می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 246364