علی معلم درگذشت

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۱
 
 
​علی معلم، تهیه کننده مطرح سینما و مدیرمسئول انتشارات دنیای تصویر عصر امروز (23 اسفندماه) در دفتر ماهنامه «دنیای تصویر» سکته کرد و درگذشت.
 
علی معلم
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، علی معلم، تهیه‌کننده مطرح سینمای ایران و مدیرمسئول انتشارات دنیای تصویر، عصر امروز (23 اسفندماه) در دفتر مجله «دنیای تصویر»  سکته کرد و در سن 54 سالگی به دیار باقی شتافت.

کتاب‌های «101 فیلم: چهار ستاره‌ی تاریخ سینما»، «شکست ناپذیر»، «آل‌پاچینو: سلطان بازی‌سازان» و «بازیگری در سینما» از آثار ترجمه‌ای و «دیکتاتورها و سینما»، «یاداشت‌هایی از یک دوران سپری نشده» و «ارگونومی به زبان ساده» از آثار تالیفی این شخصیت برجسته هنری است.
 
علی معلم در سال 1341 در دامغان متولد شد. در رشته‌ سینما تحصیل  و در دهه‌ شصت فعالیت مطبوعاتی خود را آغاز کرد. او در سال 71 با تاسیس ماهنامه «دنیای تصویر» فصل تازه‌ای را در مطبوعات و رسانه‌های سینمایی رقم زد.

معلم که به واسطه‌ تولید و اجرای برنامه‌هایی مانند «جنگ هنر»، «از واژه تا تصویر»، «سینمای اندیشه» و ... به چهره‌ای شناخته شده برای مخاطبان تبدیل شده بود، اولین جشن سینمایی و تلویزیونی خصوصی ایران را تاسیس کرد و تندیس حافظ را به منظومه‌ی سینمای کشور افزود.

فعالیت معلم فقط به عرصه‌ مطبوعات و رسانه‌ها محدود نمی‌شد؛ «شوکران»، «گاوخونی»، «ازدواج به سبک ایرانی» و «آل» از جمله تجربیات موفق او در مقام تهیه‌کنندگی بود. دریافت مدرک دکتری افتخاری به پاس فعالیت‌هایش در عرصه‌ی فرهنگ و هنر نیز یکی دیگر عناوین و القاب متعدد او به شمار می‌رود.
 
خبرگزاری کتاب ایران این ضایعه دردناک را به خانواده زنده‌یاد علی معلم و اهالی فرهنگ تسلیت می‌گوید.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 246326