رونمایی از دو کتاب در حوزه هنر

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۴
 
 
نشستی برای بررسی کتاب «خاطره شهر» و رونمایی از «جمشید طلوع 1» برگزار می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)،  رمان مصور «جمشید طلوع ۱» ساعت 17 روز دوشنبه  ۲۷ دی‌ماه در شهر کتاب فرشته برگزار می‌شود. در این رویداد اشکان رهگذر، فائزه سپهرصادقیان، مهرداد تویسرکانی و جمعی از علاقه‌مندان  انیمیشن و کتاب حضور دارند.

«جمشید طلوع ۱» نوشته اشکان رهگذر پیش درآمدی بر انیمیشن «آخرین داستان» است که با برداشتی آزاد از شاهنامه به روایت آغاز دوران پادشاهی جمشید می‌پردازد.محمد چرمشیر، نویسنده صاحب‌نام نمایشنامه، ویرایش این رمان را  بر عهده داشته است، فائزه سپهرصادقیان سرپرست تصویرگران این رمان تصویری بوده و شیوا گل‌محمدی و داود دیبا دوتن از کسانی بوده‌اند که این گرافیک نوول را تصویرگری کرده‌اند.

انیمیشن سینمایی «آخرین داستان» برداشتی آزاد از داستان «ضحاک» در شاهنامه است و داستانی از دوران پایانی حکومت جمشید تا ابتدای حکومت آفریدون را روایت می‌کند.

شهر کتاب فرشته در خیابان شریعتی، پایین‌تر از پُل صدر، پلاک ۱۶۷۱ واقع شده است. 


همچنین پنجمین نشست، از مجموعه نشست‌های «یکشنبه‌های کتاب هنر» در خانه هنرمندان  به نقد کتاب «خاطره شهر»  اختصاص دارد. حامد مظاهریان، احمد الستی و سید محسن حبیبی دران آیین حضور دارند.نشست ساعت 18  امروز یک‌شنبه 26 دی‌ماه در تالار شهناز برگزار می‌شود. 


کتاب «خاطره شهر» سینماتو گرافیک شهر ایرانی دهه‌های ۱۳۴۰-۱۳۵۰ را بازخوانی می‌کند و سید محسن حبیبی، حمیده فرهمندیان، نوید پورمحمدرضا و صالح شکوهی بیدهندی نویسندگان این اثر هستند.

این کتاب پرسش‌هایی را مطرح می‌کند و می‌کوشد تا دست‌کم تا حدی تصور روشنی از شهر و زندگی شهری که در فیلم‌های دهه ۴۰ و ۵۰ به تصویر کشیده شده، ارائه کند و شهر ایرانی این دوران را در چارچوب نووارگی ایرانی زمانه بازخوانی کند.


 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 244261