​«ته خیار» و «شما که غریبه نیستید» نقد می‌شوند

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۰
 
 
نشست نقد و بررسی کتاب‌های «ته خیار» و «شما که غریبه نیستید» با حضور هوشنگ مرادی کرمانی در کتابخانه حسینیه ارشاد برگزار می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد به منظور تشویق جامعه به کتابخوانی و توجه به نقش ادبیات در ایجاد عادت به مطالعه، سلسله نشست‌های ماهانه «لذت خواندن ادبلیات» را در سه‌شنبه‌های هر ماه برگزار می‌کند.
 
این جلسه به نقد و بررسی کتاب‌های «ته خیار» و «شما که غریبه نیستید» به قلم هوشنگ مرادی کرمانی اختصاص یافته است که با حضور نویسنده آثار، فرزانه اخوت و یزدان منصوریان برگزار می‌شود.
 
بی‌تردید هوشنگ مرادی کرمانی یکی از شناخته‌شده‌‏ترین چهره‌های ادبیات کودک و نوجوان ایران است. خلق «قصه‌های مجید» اولین اتفاق مهم زندگی حرفه‌ای اوست که خاطرات شیرینی را در ذهن مخاطبانش تداعی می‌کند. درخشش مرادی کرمانی در جشنواره‌‏های مختلف و ترجمه آثار او موفقیتی بزرگ برای ادبیات کودک و نوجوان ایران محسوب می‌‏شود.

«شما که غریبه نیستید» شرح خاطرات دوران کودکی پر ماجرا اما جالب و خواندنی هوشنگ مرادی کرمانی است. خاطرات کودکی که گاه شیطنت و بازیگوشی‌اش خواننده را به خنده وامی‌دارد و گاهی هم مظلومیت‌ و تنهایی‌اش، چشم‌های مخاطب را خیس اشک می‌کند.
 
کتاب «ته خیار» شامل ۳۰ داستان کوتاه است که با زبانی ساده، زندگی روزمره را روایت می‌کند و عمیق‌ترین گفته‌ها را در قالب ساده‌ترین کلمات به مخاطب خود منتقل می‌کند. مرادی کرمانی در مجموعه داستان «ته خیار» به سراغ مرگ، پیری و بیماری رفته است تا این موضوع به ظاهر تلخ را با بیانی طنز، شیرین کند.
 
نشست نقد و بررسی کتاب‌های «ته خیار» و «شما که غریبه نیستید» ساعت 16 سه‌شنبه (28 دی‌ماه) در کتابخانه حسینیه ارشاد برگزار می‌شود.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 244178