«آرمانهای خاکستر شده» منتشر شد

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۵
 
 
کتاب «آرمانهای خاکستر شده» به کوشش اسمعیل دمیرچی منتشر شده است. این اثر تاریخچه شرکت صنایع چاپ و بسته‌بندی «پرتو ارتباط» را دربردارد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) کتاب «آرمانهای خاکستر شده» که به کوشش اسمعیل دمیرچی جمع‌آوری و منتشر شده است، مروری مستند بر تاریخچه شرکت «پرتو ارتباط» دارد.
 
مهندسان و میکانیسین‌های صنایع چاپ و بسته‌بندی، مخاطبان اصلی این کتاب را تشکیل می‌دهند. این اثر را انتشارات جاجرمی راهی بازار نشر کرده است.
 
«هیچ مرجعی نیست که به این قشر مطلوم، مفید و کارساز برسد. و از عجایب این‌که از دست ایشان ناراضی هم هستند. شاید چون نمی‌خواهند به دادشان برسند، خود را ناراضی نشان می‌دهند. دلیل این حرفم این است که هیج یک از ماشین‌آلات چاپ و صحافی نمایندگی‌های مختلف نخوابیده و همه ماشین‌های چاپ در سراسر ایران به همت متخصصین آماده‌کار هستند. مسلم است که نه تنها به دادشان نمی‌رسند. ایشان را در مقطع تعمیرات ماشین‌آلات خود بیمه هم نمی‌نمایند در سابقه این عزیزان منعکس است که به فوریت سر «ماشین مریض» برای مداوا می‌رسند، ولی در هیچ محلی ثبت نمی‌شود...»  این جملات برگرفته از نوشته‌‌های دمیرچی در این اثر است.
 
اسمعیل دميرچی، استاد حوزه چاپ و نشر در سال 1312 در تهران زاده شد. وی از سال 1331 به كار در چاپخانه‌های مختلف از جمله چاپخانه‌های علمی، تابان، بانک ملی و روزنامه اطلاعات پرداخت. در كنار فعاليت در عرصه چاپ، آموزش و مشاوره در كارگاه‌های چاپ در سطح ايران را راه‌اندازی و تأسيس كرد. كتاب «آشنایی با صنعت چاپ» تأليف اسمعيل دميرچی، در دوره بيست و يكم انتخاب كتاب سال جمهوری اسلامی ايران از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌عنوان كتاب سال برگزيده شد.
 
گفت‌وگوی کامل «ایبنا» با اسمعیل دمیرچی در ارتباط با کتاب «آرمانهای خاکستر شده» به‌زودی منتشر می‌شود.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 241597