نقد و بررسی رمان «چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم» در حسینیه ارشاد

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۸
 
 
نشست نقد و بررسی رمان «چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم» نوشته زویا پیرزاد در سلسله نشست‌های «لذت خواندن ادبیات» در کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد برگزار می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد به منظور تشویق جامعه به کتابخوانی و توجه به نقش ادبیات در ایجاد عادت به مطالعه، سلسله نشست‌های ماهانه‌ «لذت خواندن ادبیات» را سه‌شنبه‌های آخر هر ماه برگزار می‌کند.
 
در ادامه سه جلسه‌ گذشته با موضوع رمان، نشست نقد و بررسی رمان «چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم» به قلم زویا پیرزاد با حضور دکتر یزدان منصوریان، سه‌شنبه 26 مردادماه با در این کتابخانه برگزار می‌شود. دبیری این نشست برعهده فرزانه اخوت است.
 
داستان رمان «چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم» که با نثر ساده و روانی نوشته شده، در شهر آبادان دهه چهل خورشیدی می‌گذرد و شخصیت‌های داستان از خانواده‌های کارمندان و مهندسان شرکت نفت هستند که در محله «بریم» جدا از بومیان آبادان زندگی می‌کنند.
 
زویا پیرزاد، نویسنده معاصر ارمنی‌ کشورمان است. او با رمان «چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم» جوایز مهمی مانند بهترین رمان سال «پکا»، بهترین رمان سال «بنیاد هوشنگ گلشیری»، کتاب سال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و لوح تقدیر جایزه ادبی «یلدا» را به‌دست آورد و با مجموعه داستان کوتاه «طعم گس خرمالو» یکی از برندگان جشنواره بیست سال ادبیات داستانی در سال ۱۳۷۶ و جایزه «کوریه انترناسیونال» در سال ۲۰۰۹ شد. وی از معدود نویسندگان ایرانی است که تمام آثارش به فرانسوی ترجمه شده‌ است.
 
علاقه‌مندان برای حضور در این نشست می‌توانند از ساعت 17 روز سه‌شنبه (26 مردادماه) به کتابخانه عمومی حسینه ارشاد واقع در خیابان دکتر شریعتی مراجعه کنند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 239356