نوروز و هدیه نوروزی با «طرح عیدانه کتاب»/23

رضا امیرخانی: مناسب با سن و روحیات هر فرد کتاب عیدی دهیم/ «عیدانه کتاب» احترام به سلیقه افراد است

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۳۰
 
 
رضا امیرخانی، رمان نویس سر‌شناس کشورمان معتقد است که عیدی دادن تنها یک عنوان کتاب به افراد مختلف کار صحیحی نیست و باید متناسب با سن و روحیات هر فرد کتاب عیدی دهیم.
 
رضا امیرخانی
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، معاونت فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور رونق بخشيدن به بازار كتاب و ترويج كتابخواني، همزمان با آغاز سال نو تسهيلاتي را در قالب يارانه خرید كتاب از طريق كتابفروشي‌هاي سراسر كشور، مستقیماً به خریداران کتاب پرداخت می‌کند.
 
در اين طرح، كتابفروشي‌هایی كه شرايط لازم را  دارا باشند، پس از ثبت نام در سایت موسسه خانه کتاب مي‌توانند كتاب‌هاي خود را که با شرايط تعيين شده در اين طرح مطابقت داشته باشند با 20 درصد تخفيف به خريداران بفروشند. موسسه خانه كتاب به نمايندگي از طرف معاونت امور فرهنگي مبلغ تخفيف را به كتابفروشان پرداخت خواهد كرد. به این دلیل با رضا امیرخانی، نویسنده، گفت‌وگو کرده‌ایم و دیدگاه‌هایش را درباره کتاب پیشنهادی‌اش برای نوروز جویا شده‌ایم.

رضا امیرخانی، نویسنده و منتقد ادبی با اشاره به طرح عیدانه کتاب، اظهار کرد: هر طرحی که به ارتقاء کتابخوانی کشور کمک کند بدون شک می‌تواند باعث شادی اهل قلم شود چراکه چنین طرح‌هایی به توسعه کتاب و کتابخوانی کمک می‌کنند. 

وی ادامه داد: به نظرم باتوجه به اینکه کتاب اهدایی، توسط خود هدیه‌دهنده انتخاب می‌شود، این طرح شأن و ارزش بالایی دارد. من با اهدای کتاب توسط نهاد‌ها موافق نیستم اما در این موضوع به دلیل اینکه به سلیقه افراد احترام گذاشته می‌شود، موافق طرح هستم و از آن استقبال می‌کنم. 
 
نویسنده رمان «ارمیا» در پاسخ به این سوال که چه کتابی را برای عیدی دادن در نظر گرفته است، گفت: معمولا باتوجه به سن افراد و شناختی که از سلیقه آن‌ها دارم کتاب هدیه می‌دهم و این طور نیست که از یک کتاب ۱۰۰ جلد تهیه کنم و همه یک نوع کتاب هدیه دهم. به همین دلیل به سایر دوستان نیز پیشنهاد می‌دهم که به این شکل، کتاب عیدی دهند.

رضا امیرخانی متولد ۱۳۵۲ در تهران است. وی کار نویسندگی را از سال ۷۴ با رمان «ارمیا» آغاز کرد و تاکنون ۱۱ اثر از او در قالب‌های رمان، مجموعه داستان، سفرنامه، مقالات و مجموعه یادداشت‌ها منتشرشده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 234237