«فرایند مراقبت تغذیه‌ای» منتشر می‌شود

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۰
 
 
رضا همایونفر از مترجمان شایسته‌ تقدیر در بیست و دومین دوره جایزه کتاب سال دانشجویی و متخصص تغذیه از انتشار کتاب «فرایند مراقبت تغذیه‌ای» در آینده‌ای نزدیک خبر داد.
 
دکتر رضا همایونفر، متخصص علوم تغذیه در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) درباره انتشار جدید‌ترین اثر خود اظهار کرد: تالیف و گرد‌آوری کتاب «فرایند مراقبت تغذیه‌ای» با همکاری الهام احرام‌پوش در گروه تغذیه دانشگاه علوم پزشکی فسا به پایان رسیده و در مرحله داوری علمی قرار دارد. مخاطب اصلی این اثر سیاست‌گذاران و مدیران امور بهداشتی و درمانی هستند؛ این مقوله با نظام ارجاع و طرح پزشک خانواده نیز مرتبط است.    

وی با اشاره به محتوای این کتاب افزود: «فرایند مراقبت تغذیه‌ای» کتابی شامل مجموعه تجارب کشور‌‌ها درباره تاثیر تغذیه در جریان بهبود یا پیشگیری از ابتلا به بیماری است. اصطلاح «تشخیص تغذیه‌‌ای» عمر چندانی در دنیای پزشکی ندارد و نخستین‌بار این اصطلاح در سال 2008 در ایالات متحده آمریکا مطرح شد و نتایج پژوهش‌ها در این حوزه در سال‌های 2011 و 2012 به بازار کتاب عرضه شد.

همایونفر در تشریح مراحل مراقبت تغذیه‌ای ادامه داد: «فرایند مراقبت تغذیه‌ای» یک الگوی کلی را درنظر می‌گیرد و در چهار مرحله شامل ارزیابی بیمار، تشخیص وضعیت بیمار، انجام مداخلات تغذیه‌ای لازم و در نهایت ارزیابی تاثیر اقدامات انجام گرفته، پیگیری می‌شود.
 
این مترجم شایسته تقدیر در بیست و دومین دوره جایزه کتاب سال دانشجویی گفت: تشخیص‌های تغذیه‌ای و استاندارد کردن فرایند اقدامات تغذیه‌ای، امری ضروری برای بهبود خدمت‌رسانی به مردم محسوب می‌شود و لازم است تا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این زمینه برنامه‌ریزی داشته باشد. از آنجایی که این حوزه بسیار نوپا بوده و سابقه اقدامات انجام گرفته در سایر کشورها نیز به چند سال اخیر مربوط می‌شود، می‌توان گفت که با اجرایی شدن این برنامه چندان هم از کشورهای پیشرفته و طراز اول دنیا عقب نیستیم.
 
وی درباره دیگر اثر خود عنوان کرد: حدود نیمی از ترجمه کتاب تخصصی «تغذیه و مراقبت مبتنی بر تشخیص» نیز به پایان رسیده و به احتمال زیاد در سه ماهه نخست سال آتی به بازار نشر عرضه خواهد شد. این کتاب مرجع رسمی برای درمان‌ تغذیه‌ای بیماری‌هاست و با توجه به تاثیر تغذیه‌ در روند ایجاد و یا درمان بیماری‌ها، این کتاب در ارتقاء دانش متخصصان دخیل در پیشگیری یا درمان بیماری‌ها تاثیر به‌سزایی خواهد داشت. روش‌های ارزیابی وضعیت تغذیه‌ای، کاربرد مکمل‌ها، گیاهان دارویی،‌ مداخلات دارویی، رژیم‌ درمانی برای بیمای‌های مختلف و وضعیت تغذیه در بیماری‌های مختلف از جمله موضوعات این کتاب است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 234111