انتشار 5 اثر جدید از سوی انتشارات کتابدار در روزهای باقی‌مانده از سال

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۷
 
 
حمید محسنی، مدیر انتشارات کتابدار، از انتشار 5 اثر جدید در حوزه کتابداری، آموزشی و پژوهشی در روزهای باقی مانده از سال جاری خبر داد و گفت: در سال جدید قصد داریم تا فعالیت خودمان را در حوزه آموزشی و پژوهشی به طور جدی پیگیری کنیم و حتی عنوان‌هایی را هم برای این هدف آماده انتشار کردیم، چرا که معتقدیم ریشه بسیاری از مشکلات ما ضعف در این حوزه است.
 
حمید محسنی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، با اشاره به انتشار حدود 80 عنوان کتاب در سال 1394 عنوان کرد: از این میان حدود 40 عنوان، کتاب‌های چاپ اول و باقی کتاب‌های تجدید چاپی بوده‌اند. گمان می‌کنم این تعداد برای یک ناشر علمی در شرایط سخت بازار کتاب در سال 94، تعداد قابل قبولی است و نسبت به سال گذشته با رشد نسبی روبه‌رو بوده، اما طبیعتاً در تیراژ کتاب‌ها کاهش داشته‌ایم.

مدیر انتشارات کتابدار به انتشار 5 عنوان کتاب جدید در روزهای باقی‌مانده از سال اشاره کرد و گفت: یکی از کتاب‌های در دست انتشار ما «موک» نام دارد. این کتاب بر اساس عبارتی به معنی «دوره‌های آموزش فراگیر اینترنتی» که به رویکردهای آموزش در دنیای مجازی می‌پردازد نوشته شده است. سید جواد قاضی میرسعید و الهه امتی مولفان این کتاب هستند.

وی افزود: کتاب دیگر «آموزش‌های اوان سالگی» نوشته جانی نیکول است که با ترجمه علی حسینی قاسمی در هفته آینده منتشر خواهد شد. این کتاب به روش  اشتاینر والدورف، متخصص معروف روش‌های آموزشی در دنیا اختصاص دارد. «نظام‌های بازیابی اطلاعات» نوشته سمیه نادی رامندی، «مدیریت حقوق دیجیتال» نوشته گریس آگنیو با ترجمه میترا سمیعی و زینب پاپی و «اخلاق در کتابخانه‌های دیجیتال» نوشته میترا سمیعی و حمیده محسنی هنجنی از دیگر کتاب‌هایی هستند که در سال جاری منتشر خواهند شد.

محسنی درباره فعالیت انتشارات کتابدار در سال آینده نیز گفت: همان‌گونه که از نام انتشارات ما برمی‌آید عمده تولیدات ما در حوزه کتابداری بوده است، اما در سال جدید قصد داریم تا فعالیت جدی در حوزه آموزشی و پژوهشی داشته باشیم و برای این هدف عناوینی را هم آماده کرده‌ایم چراکه معتقدیم ریشه بسیاری از مشکلات ما در جامعه، ضعف در حوزه‌های آموزشی و پژوهشی است.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 233623