رباعی‌های امید صباغ‌نو کتاب می‌شود

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۹
 
 
امید صباغ‌نو یک مجموعه رباعی و جلد دوم «69 حس مشترک» را در دست انتشار دارد. وی می‌گوید که بعد از سال‌ها جرأت چاپ رباعی‌هایش را پیدا کرده است.
 
امید صباغ‌نو
امید صباغ‌نو، شاعر در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، عنوان کرد: یک مجموعه رباعی با عنوان «تا آمدن تو عشقبازی تعطیل» در نشر شانی در دست انتشار دارم. این مجموعه یکی دو هفته پیش برای اخذ مجوز به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رفت.
 
وی افزود: چون در سال‌های قبل بیشتر غزل می‌سرودم جرأت چاپ رباعی‌هایم را نداشتم. اما بنابر توصیه برخی دوستانم ترغیب شدم تا این مجموعه را به ناشر بسپارم. «تا آمدن تو عشقبازی تعطیل» به جز 10 رباعی که در دهه نود نوشته شده‌اند، شامل رباعی‌های دهه 80 من می‌شود.
 
این شاعر اضافه کرد: در سال 92 مجموعه شعری با نام «69 حس مشترک» گردآوری کردم. در آن مجموعه 69 غزل از شاعران غزل‌سرای معاصر انتخاب شد. در حال حاضر جلد دوم این مجموعه هم از سوی نشر شانی در وزارت ارشاد به سر می‌برد. این دو کتاب بنا به قول ناشر تا پیش از برپایی نمایشگاه کتاب تهران به دست ادب‌دوستان می‌رسد.
 
صباغ‌نو ادامه داد: به تازگی چاپ چهارم «جنگ میان دو نفر کشته می‌دهد» و «روایت سه تم» راهی بازار نشر شده‌اند و «تاریخ بی‌حضور تو یعنی دروغ محض» برای پنجمین بار زیر چاپ رفته است. «مهرابان» و «خودزنی» نیز به چاپ سوم رسیده‌اند.
 
 از میان مجموعه شعرهای امید صباغ‌نو می‌توان به «می‌میرم اگر روی دلم پا بگذاری»، «مهرابان» و «تاریخ بی‌حضور تو یعنی دروغ محض» اشاره کرد.
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 231865