پنجم دی‌ماه صورت می‌گیرد

حضور معاون فرهنگی وزیر ارشاد در انتشارات دارالکتب الاسلامیه

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۸
 
 
معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه اجرای طرح کتابگردی هفتگی خود (پنجم دی‌ماه) در انتشارات دارالکتب الاسلامیه حضور می‌یابد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، سید عباس صالحی، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه اجرای طرح کتابگردی هفتگی خود، عصر شنبه (پنجم دی‌ماه) با حضور در محل انتشارات دارالکتب الاسلامیه، از نزدیک با فعالیت‌های این انتشارات آشنا می‌شود و در جریان مشکلات این عرصه به منظور اتخاذ تدابیر منطقی و کاربردی برای حل آنها قرار می‌گیرد.

انتشارات دارالکتب الاسلامیه در سال ۱۳۲۰ توسط محمد آخوندی تأسیس شده است و کتاب‌هایی با موضوع اسلامی چاپ می‌کند.

این انتشارات، کار خود را در سال ۱۳۱۷ با چاپ «سفینة‌البحار» شیخ عباس قمی در نجف آغاز کرد و در سال ۱۳۲۰ «صحیفه سجادیه» را با مقدمه سید‌شهاب‌الدین مرعشی‌نجفی چاپ کرد.
 
دارالکتب الاسلامیه ناشر اولیه و اصلی کتاب‌هایی مانند «اصول فلسفه و روش رئالیسم» 1332 و «المیزان فی تفسیر‌القرآن» ۱۳۳۴بوده ‌است. از پُرفروش‌ترین کتاب‌های این انتشارات می‌توان به «شب‌های پیشاور» و «تفسیر نمونه» اشاره کرد.

طرح کتابگردی هفتگی معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از 14 آذرماه راه‌اندازی شده است. این طرح به‌منظور کانون توجه قرار دادن کتابفروشی‌ها به عنوان مهم‌ترین حلقه حوزه نشر، شنبه هر هفته با حضور در یک فروشگاه برگزار می‌شود. وی تاکنون در محل انتشارات توس و انتشارات اساطیر حضور پیدا کرده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 231338