ناشران برگزیده چهاردهمین نمایشگاه کتاب استان فارس معرفی شدند

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۳۰
 
 
کمیته برگزاری چهاردهمین نمایشگاه کتاب استان فارس، آموت، نسل نواندیش، نویدشیراز و افق را به عنوان ناشران برگزیده این نمایشگاه انتخاب کرد.
 
داریوش نویدگویی
داریوش نویدگویی، مدیر کمیته برنامه‌ریزی و مشاور عالی چهاردهمین نمایشگاه کتاب استان فارس به خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، گفت: کمیته برگزاری چهاردهمین نمایشگاه کتاب استان فارس، دو نشر آموت و نسل نواندیش را به عنوان بهترین ناشران تهرانی، نشر نویدشیراز را به عنوان بهترین ناشر شهرستانی و نشر افق را نیز به عنوان بهترین ناشر کتاب‌های کودک و نوجوان شرکت کننده در این دوره از نمایشگاه انتخاب کرد.

وی افزود: معیارهای مختلفی برای انتخاب این ناشران در نظر گرفته شد که از آن جمله می‌توان به؛ تعداد کتاب‌های جدید و تازه منتشر شده، غرفه آرایی، رعایت میزان تخفیف و برخورد مناسب غرفه‌داران با مخاطبان، اشاره کرد.

نویدگویی ادامه داد: ما تمام تلاش خود را به خرج دادیم تا نمایشگاه کتاب استان فارس به بهترین نحو ممکم برگزار شود، با این اوصاف صرفا به 50 درصد اهداف از پیش تعیین شده خود رسیدیم. حل بسیاری از مشکلات پیش آمده نیز خارج از توانایی ما بود. هم‌زمان شدن زمان برگزاری دو نمایشگاه یا فاصله اندک برگزاری بین آنها همیشه مشکل برپایی نمایشگاه‌های استانی کتاب بوده است. تعدادی از ناشران شرکت کننده در این نمایشگاه نیز از نمایشگاه استانی گیلان خود را به فارس رسانده بودند و خستگی از سیمای آنها مشهود بود.

مدیر کمیته برنامه‌ریزی و مشاور عالی چهاردهمین نمایشگاه کتاب استان فارس همچنین درباره برنامه‌های ویژه این نمایشگاه گفت: ما با آموزش و پرورش استان فارس هماهنگ کرده و هر روز دانش‌آموزان یک شهر را به صورت یک کاروان فرهنگی به نمایشگاه آوردیم که در دیده شدن هرچه بیشتر کتاب‌ها بسیار اثرگذار بود.

چهاردهمین نمایشگاه کتاب استان فارس از سوم تا هشتم آذر (1394) در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی شیراز، با شرکت بیش از 702 ناشر برگزار شد.
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 230454